Komunikaty duszpasterskie - 29.12.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.12.2018 r.

  1. Dzisiaj V Niedziela grudnia i ostatnia niedziela roku 2018; w liturgii przeżywana jako Niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. o godz. 18.30 nabożeństwo; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. Jutro: ostatni dzień roku 2018. Mszą św. dziękczynno-przebłagalną o godz. 18.00 podziękujemy Bogu za ofiarowany nam czas, za wszelkie łaski i będziemy przepraszać za nasze upadki i niedoskonałości. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo przebłagalne. Liczymy na liczną obecność parafian na tej Mszy św. i nabożeństwie. Kancelaria będzie czynna przed południem; po południu NIECZYNNA.

  1. We wtorek – 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę; wieczorem o godz. 19.00. Postarajmy się, by rozpocząć Nowy Rok udziałem we Mszy św., tym bardziej, że zgodnie z przepisami liturgicznymi chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć tego dnia w Eucharystii.

  1. Od środy można w kancelarii rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c czerwiec. Są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych. Również w tym tygodniu są wolne intencje: w środę i w czwartek o godz. 7.00.

  1. W tym tygodniu: I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – postarajmy się przeżywać te dni w duchu, jakie one niosą. Do chorych księża udadzą się w I piątek od godz. 9; nabożeństwa wynagradzające w I pt. po Mszy św. o godz. 8 i 18; w I sobotę po Mszy św. o godz. 8. Spowiedź rana na Mszach św.; wieczorem ze względu na kolędę od 17.45.

  1. W przyszłą niedzielę /6 stycznia/ przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. Natomiast w następną niedzielę /13 I/ po Mszy św. o 12.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów Warszawskiej Opery Kameralnej i Filharmonii Narodowej z Warszawy. Już dziś wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane na tacę Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia jeszcze kilka egzemplarzy świątecznej „N” z kalendarzem na Nowy Rok oraz płytą z kolędami.

  1. Rozpoczęliśmy tradycyjną kolędę, która stanowi okazję do modlitwy, poświęcenia domu, spotkań z rodzinami. Wskazane byłoby, aby – jeśli to możliwe – domownicy uczestniczyli w kolędzie. Prosimy o przygotowanie kropidła i wody poświęconej, mogą być na stole zapalone świece, krzyż, Pismo św. Dzieci szkolne mogą przygotować zeszyty od katechezy. we wspólnej modlitwie, wypraszając dla siebie i rodziny potrzebne łaski w Nowym Roku. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na uregulowanie należności za elewację ściany bocznej kościoła i planowane prace w przyszłym roku. Przez okres kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 min. przed Mszą św. i nie będzie spotkań z grupami duszpasterskimi. W kolędzie będzie nam pomagał O. Jacek Brzeziński, salezjanin z Lutomierska, znany nam z ubiegłego roku.

​​

W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Karasiński l.84; Henryk Pastuszka l.90; Zofia Zalasa l.80; Bożenna Dopierała l.76; Andrzej Majchrzycki l62 i Edward Adamus l.84

Wieczny odpoczynek…