Komunikaty duszpasterskie - 6.01.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 6.01.2019 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i Nowego 2019 Roku; w kalendarzu liturgicznym Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. Msze św. według porządku niedzielnego; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00wieczorna Msza św. Na Mszach św. poświęcenie wody; kredy i kadzidła. Do puszek składamy dziś ofiary na Misje.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy grupy parafialne na opłatek i wspólne kolędowanie do Domu Parafialnego.

  1. Za tydzień w niedzielę /13 I/ po Mszy św. o 12.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów Warszawskiej Opery Kameralnej i Filharmonii Narodowej z Warszawy. Już dziś wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

  1. Można w kancelarii rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c czerwiec. Są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych.

  1. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie w styczniu spotkań z grupami parafialnymi.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane na tacę Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci i inne tytuły. Dominują artykuły nawiązujące do dzisiejszej Uroczystości kościelnej; bilans roku 2018 i prognozy na rok 2019; o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Panamie i inne.

  1. W związku z trwającym Synodem w naszej Archidiecezji Ksiądz Arcybiskup Grzegorz RYŚ za naszym pośrednictwem zwraca się do wszystkich wiernych z informacją, iż została przygotowana do wszystkich parafian naszej Archidiecezji ANKIETA w formie internetowej na temat życia parafii. Ks. abp jednocześnie prosi wszystkich wiernych o jej wypełnienie i wyrażenie opinii na temat życia parafii. Ankieta jest anonimowa i dostępna w zakładce na stronie Archidiecezja Łódzka.

  1. Trwa coroczna wizyta duszpasterska w rodzinach tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, za życzliwe i ciepłe przyjmowanie kapłanów oraz za składane ofiary – Bóg zapłać. Kolęda to okazja do spotkania się z rodzinami, do rozmowy a przede wszystkim do wspólnej modlitwy - o ile to możliwe prosimy o obecność całej rodziny. W tym tygodniu w niektóre dni będzie nam pomagał O. Jacek, Salezjanin z Lutomierska. Prosimy bardzo o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych odwiedzanych bloków.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności śp. Andrzej Głowacki l.61. Wieczny odpoczynek