Komunikaty duszpasterskie - 13.01.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 13.01.2019 r.

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca; w kalendarzu liturgicznym pamiątka Chrztu P. Jezusa; o godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów Warszawskiej Opery Kameralnej i Filharmonii Narodowej z Warszawy - zapraszamy.

 1. Niedziela dzisiejsza kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia; rozpoczyna się tzw. czas zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej.

 1. Można w kancelarii rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c czerwiec. Są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych i także w tym tygodniu – zachęcamy do pamięci o bliskich nam zmarłych.

 1. Ze względu na trwającą kolędę nie będzie w styczniu spotkań z grupami parafialnymi; NIE będzie dziś spotkania z grupą R.N. i nie będzie jutro spotkania z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

 1. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli m-ca NIE będzie Mszy św. o godz. 17.00; natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnymi w salce parafialnej.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane na tacę Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary składane w ubiegłą niedzielę do puszki na Misje – zebrana kwota 690 zł wpłacona została do kasy Kurii. Za tydzień na mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz chorych dzieci w Hospicjum przy ul. Łupkowej w Łodzi.

 1. W przyszłą niedzielę nasz chór parafialny „DZWON” przed Mszą św. o 12.30 będzie śpiewał kolędy i pastorałki.

 1. Siostry Honoratki z ul. Lokatorskiej zapraszają dziewczęta na spotkanie w swoim domu 26 stycznia /sobota/ w godz. 10 – 17. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 1. W związku z trwającym Synodem w naszej Archidiecezji Ksiądz Arcybiskup Grzegorz RYŚ za naszym pośrednictwem zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą, o wypełnienie przygotowanej internetowo ANKIETY i wyrażenie opinii na temat życia parafii. Ankieta jest anonimowa i dostępna w zakładce na stronie Archidiecezja Łódzka.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; Miłujcie się i inne tytuły. Tematem „N” jest dziecko jako dar od Boga; ponadto rozmowa o pracy na Misjach; program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan i inne bieżące wydarzenia w naszej Archidiecezji. Także w tyg. „Idziemy” artykuły nawiązujące do s. chrztu; jaka dzisiaj jest Panama? – oczekująca na Ś. D. Młodzieży; czy można odmówić pogrzebu kościelnego?; i inne.

 1. W dniach 14, 15 i 16 czerwca chcemy zorganizować parafialną pielgrzymkę autokarową na Mazury. W programie pielgrzymki byłoby zwiedzanie takich miejsc jak: Sokółka, św. Woda, Różany Stok, Białystok, Suwałki, Sejny, Wigry, Augustów, rejs statkiem szlakiem św. JPII; Suwalski Park Krajobrazowy, Suchowolę /rodzinny kościół bl. Ks. Jerzego Popiełuszki/. Koszt pielgrzymki 390 zł. / w tym przejazd autokarem;2 noclegi w Domu Pielgrzyma; 2 śniadania; 2 obiadokolacje; opłata przewodnika/. Można się zapisywać od jutra w kancelarii; przy zapisie wpłata zaliczki 120 zł. Prosimy o przekazywanie tej informacji wśród swoich znajomych.

Trwa coroczna wizyta duszpasterska w rodzinach tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, za życzliwe i ciepłe przyjmowanie kapłanów oraz za składane ofiary – Bóg zapłać. O ile to możliwe prosimy o obecność w czasie kolędy całej rodziny. W tym tygodniu w niektóre dni będzie nam pomagał O. Jacek, Salezjanin z Lutomierska oraz ks. Karol, pracujący na Ukrainie, znany nam z ubiegłych lat. Prosimy bardzo o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych odwiedzanych bloków.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności śp. Helena Balcerak l.84 Wieczny odpoczynek …