Komunikaty duszpasterskie - 20.01.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 20.01.2019 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca; w kalendarzu liturgicznym II Niedziela Zwykła; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. Po Mszy św. o godz.8.00 spotkanie z grupą Ż.R. Na Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz chorych dzieci w Hospicjum przy ul. Łupkowej w Łodzi.

  1. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnymi w salce parafialnej /nie będzie Mszy św. o godz. 17.00/. Nasz chór parafialny „DZWON” dziś przed Mszą św. o 12.30 będzie śpiewał kolędy i pastorałki.

  1. W piątek wieczorem modlimy się za zmarłych w tym m-cu i polecanych w wypominkach.

  1. Można w kancelarii rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c czerwiec. Są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych i także w tym tygodniu – zachęcamy do pamięci o bliskich nam zmarłych.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, składane dzisiaj na tacę i ofiary składane przy okazji kolędy - Bóg zapłać. Dziękujemy także za liczną obecność podczas niedzielnego koncertu kolęd w wykonaniu solistów Warszawskiej Opery Kameralnej i Filharmonii Narodowej z Warszawy.

  1. Siostry Honoratki z ul. Lokatorskiej zapraszają dziewczęta na spotkanie w swoim domu 26 stycznia /sobota/ w godz. 10 – 17. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

  1. W związku z trwającym Synodem w naszej Archidiecezji Ksiądz Arcybiskup Grzegorz RYŚ za naszym pośrednictwem zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą, o wypełnienie przygotowanej ANKIETY i wyrażenie opinii na temat życia parafii. Ankieta w formie internetowej jest anonimowa i dostępna na stronie parafii i Archidiecezji Łódzkiej.

  1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci i inne tytuły. Zarówno „N” jak i „Idziemy” poświęcają dużo miejsca sprawie jedności chrześcijan; Światowym Dniom Młodzieży w Panamie; tragicznym wydarzeniom w Gdańsku i innym bieżącym sprawom Kościoła i Polski.

  1. W dniach 14, 15 i 16 czerwca chcemy zorganizować parafialną pielgrzymkę autokarową na Mazury. W programie pielgrzymki byłoby zwiedzanie takich miejsc jak: Sokółka, św. Woda, Różanystok, Białystok, Suwałki, Sejny, Wigry, Augustów, rejs statkiem szlakiem św. JPII; Suwalski Park Krajobrazowy, Suchowolę /rodzinny kościół bl. Ks. Jerzego Popiełuszki/. Koszt pielgrzymki 390 zł. /w tym przejazd autokarem;2 noclegi w Domu Pielgrzyma; 2 śniadania; 2 obiadokolacje; opłata przewodnika/. Na ten wyjazd mamy już komplet 50 osób, można się zapisać na listę rezerwową, gdyby ktoś zrezygnował z wcześniej zapisanych osób.

  1. Jest też możliwość zapisania się na pielgrzymkę autokarową do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, w terminie 8 – 15 VI. W programie m.in. zwiedzanie Splitu, Mostaru, Dubrownika, Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, Zagrzebia, 2-dniowy pobyt w Medjugorje. Koszt 1.990 + 80 EURO. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie w kruchcie kościoła; bliższe informacje w kancelarii lub u ks. Proboszcza.

Trwa coroczna wizyta duszpasterska w rodzinach tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, za życzliwe i ciepłe przyjmowanie kapłanów oraz za składane ofiary – Bóg zapłać. W tym tygodniu będzie nam pomagał O. Jacek oraz ks. Karol, pracujący na Ukrainie.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy babciom i dziadkom najlepsze życzenia prosząc dla nich o nagrodę wieczną od Pana.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności śp. Janina Woźna l.77; Roman Musiałek l.85; Teresa Kmieć l.88 i Zenobiusz Stoparczyk l.87 Wieczny odpoczynek …