Komunikaty duszpasterskie - 27.01.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 27.01.2019 r.

  1. Dzisiaj czwarta - ostatnia niedziela stycznia; w kalendarzu liturgicznym III Niedziela Zwykła; o godz. 18.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W piątek rozpoczniemy nowy miesiąc – LUTY. Zatem w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi na Mszach św.; nabożeństwa wynagradzające po Mszach św. o godz. 8 i 18; w I sobotę po Mszy św. o godz. 8-ej. Do chorych księża udadzą się w I piątek od godz. 9-ej.

  1. W sobotę /2 lutego/ przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. M.B. Gromnicznej. Jest to też dzień modlitw za osoby życia konsekrowanego; w kościołach zbiórka ofiar do puszek na zakony kontemplacyjne. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Na Mszach św. błogosławieństwo świec.

  1. W kancelarii od piątku będzie można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c lipiec. Są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych i także w tym tygodniu – korzystajmy z okazji wsparcia modlitewnego naszych bliskich.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, składane dzisiaj na tacę i ofiary składane przy okazji kolędy - Bóg zapłać.

  1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary do puszki na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. Odczytam teraz krótkie podziękowanie od Zarządu Hospicjum:..

  1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci i inne tytuły. Zarówno „N” jak i „Idziemy” poświęcają dużo miejsca trwającym w Panamie Ś. D. Młodzieży; liczne głosy dziennikarzy po pogrzebie Prezydenta Gdańska i innym bieżącym sprawom Kościoła i Polski. Do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

  1. Jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę autokarową do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, w terminie 8 – 15 VI. W programie m.in. zwiedzanie Splitu, Mostaru, Dubrownika, Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, Zagrzebia, 2-dniowy pobyt w Medjugorje. Koszt 1.990 + 80 EURO. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie w kruchcie kościoła; bliższe informacje w kancelarii lub u ks. Proboszcza.

Dobiega końca tegoroczna kolęda. Dziękujemy rodzinom, za życzliwe i ciepłe przyjmowanie kapłanów oraz za składane ofiary tym tygodniu – Bóg zapłać. Prosimy bardzo o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych odwiedzanych bloków i kamienic.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności śp. Zygmunt Fraszka l.68; Tadeusz Gabrych l.92 i Teresa Lesiak l.85. Wieczny odpoczynek …