Komunikaty duszpasterskie - 24.02.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.02.2019 r.

  1. Dzisiaj czwarta ostatnia niedziela lutego; w kalendarzu liturgicznym VII Niedziela Zwykła; o godz. 18.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. Jutro nie będzie spotkania z młodzieżą do bierzmowania; spotkania będą w marcu o czym poinformujemy.

  1. W czwartek ostatni dzień lutego. Po wieczornej Mszy św. spotkanie z grupą O. Pio.

  1. W piątek rozpoczniemy nowy miesiąc MARZEC. I piątek i I sobota miesiąca stanowią okazję do wynagrodzenia Sercu P.J. i Niepokalanemu Sercu NMP za nasze grzechy. Zachęcamy jak zwykle do spowiedzi i na nabożeństwa wynagradzające. Spowiedź w I piątek na Mszach św.; po południu od 17.30. Do chorych księża udadzą się od godz. 9.00.

  1. W kancelarii od piątku można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c sierpień i m-ce wcześniejsze.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dzisiaj na tacę - Bóg zapłać.

  1. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na organizację Pożytku Publicznego. Na stoliku pod chórem wyłożone są oświadczenia, na których należy tylko wpisać swoje dane, złożyć podpis i dostarczyć do swojego Urzędu Skarbowego do końca kwietnia.

  1. W parafii św. Teresy i św. Jana Bosko przy ul. Kopcińskiego rozpoczynają się katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza jutro o godz. 19.00. Kolejne katechezy będą w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Informacje na plakacie.

  1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; Miłujcie się i inne tytuły. W „N” dzisiaj możemy przeczytać m.in. świadectwo chorwackiej lekarki pracującej w poliklinice Gemelli o JPII; o żołnierzach wyklętych; o 100 letniej siostrze zakonnej pracującej w Watykanie ponad 60 lat; o chrześcijańskich korzeniach Europy; artykuły dotyczące wydarzeń w naszej archidiecezji. W tyg. „Idziemy” m.in. Modlitwa o uzdrowienie – jak ją rozumieć? i inne artykuły o bieżących sprawach Kościoła i Polski. W poradach kulinarnych przepisy na faworki i oponki serowe na ostatnie dni karnawału.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Cheliński l.74 i Katarzyna Rędzikowska l.50. Wieczny odpoczynek...