Komunikaty duszpasterskie - 17.03.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 17.03.2019 r.

 1. Dzisiaj trzecia niedziela marca; druga Wielkiego Postu; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Ż.R.; po Mszy św. o 11.00 zebranie z rodzicami dzieci, które w tym roku mają przyjąć I Komunię św. O godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żalów; o 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

 1. Rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych. Jutro i we wtorek spotkania w kościele według porządku: godz. 9.00 – kl. IV, V i VI; godz. 10.00 – kl. I, II i III; godz. 11.00 – młodzież kl. VII i VIII. Rekolekcje w parafii zakończą się we wtorek; trzecim dniem rekolekcyjnym będzie udział w archidiecezjalnym spotkaniu młodzieży w Atlas Arenie 9 kwietnia. Prosimy rodziców i dyrekcje szkół o pomoc w bezpiecznym dotarciu dzieci do i z kościoła.

 1. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży kl. III gimnazjum i Szkoły Mody rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia. Rekolekcje prowadzić będą O. Redemptoryści.

 1. We wtorek przypada w Kościele Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, patrona Archidiecezji Łódzkiej. Msze św. w naszym k-le o godz. 7; 8; i 18. Ze względu na zakończenie Rekolekcji dla dzieci dodatkowe Msze św. o godz. 9; 10 i 11. Msza św. imieninowa w intencji ks. Infułata będzie sprawowana we wtorek o godz. 9.00 – zapraszamy.

 1. W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz.8 i 18 – dla dorosłych; o godz. 17.00 – dla dzieci; o 19.15 – dla młodzieży. Po tej ostatniej Drodze Krzyżowej /ok. godz. 20-ej/ Katecheza Przedmałżeńska dla narzeczonych.

 1. Pragniemy podziękować parafianom za włączenie się w adorację Najśw. Sakramentu podczas 40-godzinnego nabożeństwa oraz za liczny udział w środę we Mszy św. w ramach pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Bóg zapłać. W gablocie wywieszony jest plakat o Łódzkich Kościołach Stacyjnych na cały Wielki Post.

 1. Siostry Honoratki z ul. Lokatorskiej zapraszają dziewczęta od 16 do 35 roku życia na spotkanie do swojego domu, które będzie 23 marca /w sobotę/ od godz. 10.00.

 1. Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest kosz i puszka na ofiary dla świątecznego wsparcia ubogich rodzin parafii.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c sierpień i m-ce wcześniejsze. Osobę, która zamawiała Mszę św. za zmarłych z rodz. Miszczyńskich na najbliższy piątek wieczorem prosimy o pilny kontakt.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dzisiaj na tacę - Bóg zapłać. Przy krzyżu wystawionym na kościele do adoracji możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację symbolicznego grobu P.J.

 1. Pragniemy podzielić się z parafianami informacją, iż nasz parafianin pan Grzegorz Rosa wczoraj w archikatedrze został ustanowiony Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej. Przyjęta posługa daje możliwość rozdzielania Komunii św. w określonych sytuacjach a także zaniesienia Komunii św. do domu osób chorych. Życzymy, aby ta posługa radowała serce p. Grzegorza i jego rodzinę oraz przyniosła wiele duchowego dobra dla parafii.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; i inne tytuły. W „N” i „Idziemy” dzisiaj możemy przeczytać m.in. o posłudze misjonarzy w świecie; o problemach szkoły i potrzebie katechezy szkolnej; o świętym Józefie; inne artykuły dotyczące wydarzeń w naszej archidiecezji, Kościoła i Polski.

 1. 12 kwietnia w Atlas Arenie odbędzie się spotkanie dla rodzin pod nazwą Arena Rodzin. Parafia otrzymała bezpłatne bilety wstępu, które możemy przekazać chętnym rodzinom. Bliższe informacje na ten temat na plakacie. Pozostałe informacje kurialne wywieszone są w gablocie na zewnątrz k-ła.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józefa Białek l.86; Krystyna Trojanowska l.86; Henryka Namiecińska-Jankowska l.95; Daniela Szyktanc l.86; Wiesław Mońko l.93; Marcin Wojtaniec l.38; Piotr Bazyliński l.61; Julianna Pryk l.91 i Zdzisław Rydel l.66. Wieczny odpoczynek…..