Komunikaty duszpasterskie - 31.03.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 31.03.2019 r.

 1. Dzisiaj ostatni dzień marca; czwarta Wielkiego Postu; o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żalów; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. Jutro rozpoczniemy nowy miesiąc kwiecień. W kancelarii można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c wrzesień.

 1. W środępo wieczornej Mszy św. spotkanie z grupą Obrońców Życia.

 1. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy do Przemienionego Jezusa i O. Pio. W I piątek po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające do Serca P. Jezusa, spowiedź na Mszach św. i od godz. 17.00. Do chorych księża udadzą się od godz. 9.00 – prosimy o zgłaszanie jednocześnie chorych na spowiedź i Komunię św. z okazji zbliżających się świat wielkanocnych. W I sobotę po Mszy św. o 8.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP.

 1. Za tydzień – w niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży kl. III gimnazjum i Szkoły Mody. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablotach i umieszczony na stronie internetowej parafii. Pierwsze nauki rekolekcyjne na niedzielnych Mszach św.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. – po Mszy św. spotkanie z rodzicami w salce Domu Katechetycznego. O godz. 17.45 /przed Gorzkimi Żalami/ koncert Pieśni Pasyjnych i Wielkopostnych w wykonaniu naszego chóru parafialnego „DZWON” – zapraszamy parafian.

 1. Tradycyjnie Caritas zachęca do włączenia się akcję Wielkanocne Dzieło Caritas. Przygotowane są kolorowe pisanki w kształcie świec oraz symboliczne świece – paschaliki - do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii; paschaliki po 3 zł; pisanki w kształcie jajek po 8 zł.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dzisiaj na tacę - Bóg zapłać. Przy krzyżu ustawionym na kościele możliwość złożenia ofiary na kwiaty i dekorację symbolicznego Grobu P. Jezusa w naszym kościele.

 1. Firma, która dotychczas odbierała makulaturę z parafii rozwiązuje umowę z dostawcami. Stąd od jutra nie będzie można składać makulatury u nas. W najbliższej okolicy zbiórka makulatury ma miejsce przy kościele św. Łukasza i św. Jana Bożego w trzecie weekendy każdego miesiąca.

 1. Jesienią – od 9 do 17 listopada chcemy zorganizować Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W programie pielgrzymki nawiedzenie takich miejsc jak: Betlejem, Jerozolima, Nazaret, Kana Galilejska; Góra Błogosławieństw; rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim i inne miejsca związane z historią zbawienia. Koszt: 3.590 zł + 150 dolarów. W tej kwocie: przejazd autokarem na lotnisko w Balicach i powrót; bilet lotniczy; transport komfortowym autokarem na terenie Izraela; zakwaterowanie w hotelu 3*** /pokoje 2 i 3 osobowe/; śniadania i obiadokolacje; przewodnik w jęz. Polskim; ubezpieczenie. Konieczny jest paszport. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotach k-ła i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Przy zapisie wpłata zaliczki 1.200 zł. Bliższe informacje u ks. Kamila.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; i inne tytuły. W „N” m.in. rozważania Drogi Krzyżowej; zachęta do obejrzenia najnowszego filmu o objawieniach s. Faustyny pt. „Miłość i Miłosierdzie”; refleksje na W. Post i inne artykuły dotyczące wydarzeń w naszej archidiecezji, Kościoła i Polski. W tyg. „Idziemy” o wartościach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej; o papieskiej pielgrzymce do Maroka; jak pokonać kryzys? i inne. Do pobrania gratis Aspekt Polski i inne publikacje.

 1. Akcja Katolicka organizuje spotkanie w sprawie zbliżających się wyborów do Rad Osiedla Górna-Dąbrowa oraz bieżących spraw społecznych. Przekazane zostaną odpowiednie materiały informacyjne. Spotkanie będzie 3 kwietnia /środa/ o 19.00 w salce Domu Katechetycznego.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Karolina Choroś l.83; Zbigniew Gawlik l.58; Anna Izydorczyk l.93 i Andrzej Włochiński l.59. Wieczny odpoczynek…..