Komunikaty duszpasterskie - 7.04.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.04.2019 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela kwietnia; piąta Wielkiego Postu. W naszej parafii pierwszy dzień REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH. O godz. 17.45 koncert pieśni pasyjnych i wielkopostnych w wykonaniu naszego chóru DZWON; o 18.15 Gorzkie Żale z nauka pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie świec dzieciom I-komunijnym i zebranie z rodzicami w salce Domu Katechetycznego.

  1. Jutro, we wtorek i środę spotkania rekolekcyjne o stałych godzinach: godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Jutro na godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do s. bierzmowania i ich rodziców; we wtorek na godz. 9.30 – ludzi starszych i chorych, będzie udzielony s. chorych. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach, umieszczony na stronie internetowej i wyłożony także na ławkach pod chórem.

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30 w duchu dziękczynienia za dar Rekolekcji i przeproszenia Boga za grzechy naszej parafii planujemy Drogę Krzyżową wokół kościoła. Zapraszamy grupy parafialne, młodzież, ministrantów, parafian i gości. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 19.15; będzie natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00 w kościele.

  1. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa – pamiątka wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy. Na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Na pozostałych Mszach św. poświęcenie gałązek palmowych na początku liturgii.

  1. W ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas zachęcamy do nabycia ostatnich już kolorowych pisanek w kształcie świec oraz paschalików - do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii; paschaliki po 3 zł; pisanki w kształcie jajek po 8 zł.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dzisiaj na tacę - Bóg zapłać. Przy krzyżu ustawionym na kościele możliwość złożenia ofiary na kwiaty i dekorację symbolicznego Grobu P. Jezusa w naszym kościele. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

  1. Prosimy o zwrot puszek Caritas z Jałmużną Wielkopostną pobieranych na początku W. Postu.

  1. Firma, która dotychczas odbierała makulaturę z parafii rozwiązuje umowę z dostawcami. Stąd nie można składać makulatury u nas w parafii. W najbliższej okolicy zbiórka makulatury ma miejsce przy kościele św. Łukasza i św. Jana Bożego w trzecie weekendy każdego miesiąca.

  1. Jesienią – od 9 do 17 listopada chcemy zorganizować Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W programie pielgrzymki nawiedzenie takich miejsc jak: Betlejem, Jerozolima, Nazaret, Kana Galilejska; Góra Błogosławieństw; rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim i inne miejsca związane z historią zbawienia. Koszt: 3.590 zł + 150 dolarów. W tej kwocie: przejazd autokarem na lotnisko w Balicach i powrót; bilet lotniczy; transport komfortowym autokarem na terenie Izraela; zakwaterowanie w hotelu 3*** /pokoje 2 i 3 osobowe/; śniadania i obiadokolacje; przewodnik w jęz. Polskim; ubezpieczenie. Konieczny jest paszport. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotach k-ła i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy o zgłoszenia do świąt Wielkanocnych. Przy zapisie wpłata zaliczki 1.200 zł. Bliższe informacje u ks. Kamila.

  1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; i inne tytuły. W „N” m.in. relacja z pielgrzymki Papieża do Maroka; wspomnienie ofiar zbrodni katyńskiej; zamyślenia na W. Post i inne artykuły.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Beata Krysztofczyk l.38; Zofia Jabłońska l.81; Jan Zalęcki l.77; Helena Królak l.94 i Jadwiga Kudlińska l.86 Wieczny odpoczynek…..