Komunikaty duszpasterskie - 28.04.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 28.04.2019 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia. O godz. 18.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia; z tej racji dziś zbiórka ofiar do puszek na działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

 1. Jutro – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy; we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski; w piątek – MB Królowej Polski, głównej patronki Polski.

 1. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli młodzieży kl. III gimn. sakramentu bierzmowania. Młodzież wraz ze świadkami gromadzi się o godz. 17.00. Ofiary składane na Mszy św. bierzmowanej zgodnie z zarządzeniem ks. abpa przeznaczone będą na budowę kościołów w archidiecezji łódzkiej.

 1. We wtorek zakończymy miesiąc kwiecień; w środę rozpoczniemy nowy miesiąc maj. W polskiej tradycji chrześcijańskiej miesiąc ten poświęcony jest kultowi M. Bożej, stąd zapraszamy każdego dnia do udziału w nabożeństwach majowych w kościele jak i przy kapliczkach, krzyżach – o ile jest taka tradycja. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie po wieczornej Mszy św.; 3 maja i w niedziele – o 18.30.

 1. 1 maja – dzień wolny od pracy, wspomnienie św. Józefa Robotnika. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie /7.00; 8.00 i 18.00/. KANCELARIA NIECZYNNA. Od czwartku można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na m-c PAŹDZIERNIK.

 1. W piątek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego /6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 19.00/; nabożeństwo majowe o 18.30. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. KANCELARIA NIECZYNNA. Charakter Uroczystości znosi post piątkowy – można zatem spożywać pokarmy mięsne.

 1. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – pamiętajmy o wyjątkowości tych dni. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o godz.8.00. Spowiedź w I piątek i I sobotę na Mszach św. Nie będzie spotkania grupy Obrońców Życia.

 1. Próby ustawienia w kościele dzieci I-komunijnych w najbliższym czasie: 7 maja /wtorek/ o godz. 16.30 dla Sz. P. 38 i 194; 9 maja /czwartek/ o 16.30 – dla Sz. P. 190.

 1. Osoby, które zapisały się na naszą parafialną pielgrzymkę na Mazury w czerwcu prosimy o wpłatę pozostałej należności za ten wyjazd.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury świąteczne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; „Miłujcie się” i inne tytuły. Do nabycia w całej archidiecezji także nowy tytuł „Przewodnik katolicki” w cenie 6 zł. Dominują tematy związane z Bożym Miłosierdziem; artykuły po pożarze katedry Notre-Dame; aktualne wydarzenia z naszej archidiecezji i inne artykuły. Przy prasie katolickiej Obrazki Jezusa Miłosiernego do nabycia – ofiara dobrowolna.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksandra Pasek l.91; Sławomir Zalewski l.63; Andrzej Hertel l.71; Andrzej Mirecki l.76; Elwira Marcioch l.88 i Grzegorz Wojna l.80. Wieczny odpoczynek…..