Komunikaty duszpasterskie - 12.05.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.05.2019 r.

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne – polecamy tą ważną intencję naszym modlitwom. O godz. 18.30 Nabożeństwo Majowe. /Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą R.N.; natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w Domu Katechetycznym z rodzicami dzieci, które przeżywają rocznicę I Kom. św./

  1. Jutro – 13 dzień maja – rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich. Jutrzejsze Nabożeństwo chcemy potraktować jako ekspijacyjne – wynagradzające, przepraszające za akty profanacji Obrazu Matki Bożej i inne, jakie mają miejsce w naszej Ojczyźnie. Tym bardziej serdecznie wszystkich zapraszamy. Litania do M.B. będzie śpiewana podczas nabożeństwa fatimskiego. Dziękujemy paniom z R.N. i Ż.R. za dekorację figury M. Bożej Fatimskiej.

  1. We wtorek święto św. Macieja, apostoła; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Bardzo prosimy wiernych o korzystanie z innych godzin Mszy św., a tą Mszę św. udostępnijmy dzieciom, ich rodzicom, chrzestnym i zaproszonym gościom. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci i spowiedź dzieci, ich rodziców, chrzestnych i bliskich w sobotę od godz. 9.30. Druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. 26 maja również na Mszy św. o godz. 11.00

  1. Próby ustawienia w kościele dzieci I-komunijnych w najbliższym czasie: we wtorek i czwartek o 16.30 – Sz.P. nr. 38 i 194; w środę o 16.30 – Sz. P. nr 190.

  1. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele – o 18.30.

  1. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na m-c PAŹDZIERNIK.

  1. Jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach od 23 do 30 września br. z udziałem księdza z naszej parafii. W programie pielgrzymki nawiedzenie takich miejsc jak: Fatima, Batalha; Alcobaca; Nazare; Porto; Braga; Lizbona; Caimbra i jeden dzień w Hiszpanii w Santiago de Compostela. Koszt pielgrzymki: 3.280 zł i 100 zł. W tej cenie: przelot samolotem z opłatami lotniskowymi; autokar do dyspozycji podczas całej pielgrzymki; noclegi w hotelach ** i *** gwiazdkowych; pokoje 2 osobowe z łazienkami; 7 śniadań i obiadokolacji; opieka pilota; ubezpieczenie. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotach; szczegółowe informacje o pielgrzymce u ks. proboszcza.

  1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje akcję bezpłatnych badań słuchu. W naszej parafii będzie można bezpłatnie zbadać swój słuch w niedzielę 26 maja po Mszach św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. Badanie słuchu odbędzie się w salce Domu Katechetycznego. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego sprawdzenia swojego słuchu i przekazania informacji wśród swoich najbliższych – szczególnie osób starszych.

  1. Polecamy prasę katolicką – do lektury aktualne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki” i inne tytuły. „N” i tyg. „Idziemy” podejmuje refleksję po wizycie papieża Franciszka w Bułgarii i Macedonii; wiele artykułów dotyczących Tygodnia Modlitw o Powołania; rocznicy objawień w Fatimie i inne - zachęcamy do lektury.

​​

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Kowalski l.69; Marianna Janiak l.81; Jan Markowski l.87 i Hanna Komorowska-Kukulska l.73.. Wieczny odpoczynek…..