Komunikaty duszpasterskie - 26.05.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.05.2019 r.

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna – IV ostatnia m-ca maja. Na Mszy św. o 11.00 druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej; o godz. 18.30 Nabożeństwo Majowe. Dzisiaj w kościołach zbiórka ofiar do puszek na letnie kolonie dzieci organizowane przez Caritas naszej archidiecezji. Dziś Dzień Matki – Msza św. w int. naszych mam żyjących i zmarłych o 12.30. Natomiast o godz. 19.00 ks. Kamil wraz z kolegami będzie sprawował koncelebrowaną, dziękczynną Mszę św. z racji 7 rocznicy święceń kapłańskich. Otoczmy ks. jubilata naszą modlitwą i obecnością na wieczornej Mszy św.

 1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. w salce Domu Katechetycznego można bezpłatnie zbadać swój słuch. Zachęcamy do bezpłatnego sprawdzenia swojego słuchu po tych Mszach św.

 1. Najbliższy tydzień przeżywać będziemy jako tzw. Biały Tydzień – zapraszamy dzieci I-komunijne i ich rodziców do udziału w wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym. Jutro o godz. 7.00 jest wolna intencja mszalna.

 1. 29 maja – w najbliższą środę – dzieci I-komunijne wraz z rodzicami udają się na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy. Zbiórka dzieci i opiekunów z obu grup komunijnych o 6.45/przy kościele/

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z kl. IV. Próba ustawienia tych dzieci w piątek o godz. 19.00; w sobotę o godz. 9.30 spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele – o 18.30.

 1. W piątek 31 maja przypada święto Nawiedzenia NMP; wieczorem – Msza św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, ofiarodawców i dusze w czyśćcu; rozpoczyna się tego dnia Nowenna do Ducha świętego.

 1. W sobotę – 1 czerwca, nowy miesiąc; I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP; możliwość spowiedzi. Wieczorem pierwsze nabożeństwo czerwcowe.

 1. Jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach od 23 do 30 września br. z udziałem księdza z naszej parafii. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie w kruchcie k-ła; szczegółowe informacje o pielgrzymce u ks. proboszcza. Zapisać się można do końca m-ca maja.

 1. W ostatnią niedzielę czerwca – 30 czerwca planujemy tak jak w ubiegłych latach zorganizowanie Festynu Parafialnego z pieczeniem kiełbasek, zabawą i innymi atrakcjami dla dzieci. Już dziś zapraszamy parafian i gości.

 1. Od czwartku rozpoczął się kolejny etap prac przy odnowieniu elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Obejmuje on ścianę boczną od strony ul. Broniewskiego oraz ścianę prezbiterium i zakrystii. Prosimy zatem, aby tak jak dotychczas ofiary składane w III niedziele miesiąca stanowiły w całości wsparcie tych prac. Za zrozumienie naszej prośby i pozytywne odniesienie się do niej bardzo dziękujemy. Można też składać ofiary indywidualne w kopertach lub wpłacać na konto parafialne.

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątnięcie i dekorację kościoła oraz złożone dary ołtarza. Bóg zapłać.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury aktualne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki”. Polecamy artykuły: W „N” o 75 rocznicy bitwy o Monte Cassino; o zbliżającej się pielgrzymce papieża do Rumunii; wspomnienie pogrzebu wielkiego Prymasa Tysiąclecia w 38 rocznicę jego śmierci; sylwetki niezwykłych matek, a w dodatku łódzkim artykuł o naszym nabożeństwie fatimskim. W tyg. „Idziemy” m.in. piękne świadectwo Edyty Golec o roli matki; wspomnienie Prymasa Tysiąclecia i inne artykuły - zachęcamy do lektury.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Leśniak l.91. Wieczny odpoczynek…..