Komunikaty duszpasterskie - 9.06.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.06.2019 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha świętego tzw. Zielone świątki – II niedziela czerwca. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z „R.N”.; o godz. 18.30 Nabożeństwo Czerwcowe i modlitwy do Ducha świętego; 19.00 Msza św. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres wielkanocny; rozpoczyna się czas zwykły.

 1. Jutro II dzień Zielonych świąt; w Kościele święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 i 18.00.

 1. We wtorek przypada 25 rocznica święceń kapłańskich ks. Bogumiła. Jubilat będzie sprawował dziękczynną Mszę św. za dar kapłaństwa wraz z ks. abpem i kolegami w archikatedrze we wtorek o godz. 18.00 i w środę wieczorem w naszym kościele. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w int. ks. Bogumiła.

 1. W czwartek – 13 czerwca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie, zapraszamy na procesję maryjną i wspólny różaniec.

 1. W piątek rozpocznie się planowana pielgrzymka parafialna na Mazury. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zbiórka zapisanych osób przy kościele o godz. 6.15. Powrót w niedzielę wieczorem.

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele – o 18.30.

 1. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała /20 czerwca/. Tak jak w poprzednich latach procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji tak jak w ubiegłym roku; ołtarze również w tych samych miejscach. Prosimy poszczególne grupy parafialne o zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu ołtarzy; dziewczynki o przygotowanie do sypania kwiatków a chłopców do udziału w procesji wraz z ministrantami.

 1. Tradycyjnie przed wakacjami chcemy poświęcić pojazdy – zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami w niedzielę 23 czerwca, na każdej Mszy św. modlitwy za podróżujących i poświęcenia pojazdów.

 1. Od niedzieli 23 czerwca zmiana godziny wieczornej Mszy św. w niedziele. W czasie wakacji będzie Msza św. o godz. 20.00; nie będzie wieczornych nabożeństw w niedziele.

 1. Przypominamy i zapraszamy na Festyn Parafialny – 30 czerwca. Przewidujemy wiele atrakcji dla dzieci i starszych; tradycyjnie prosimy parafian o upieczenie ciast.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LISTOPAD. Informujemy, że można też rezerwować Msze św. tzw. Gregorianki.

 1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary do puszki na dalsze prace przy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiary zebrane w naszym kościele 663 zł zostały przekazane do Kurii – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury aktualne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki”. Główne tematy to: 40 rocznica I-ej Pielgrzymki JPII do Polski; echa pielgrzymki Papieża Franciszka do Rumunii oraz tajemnica działania Ducha św. - zachęcamy do lektury.

 1. Komunikaty kurialne, nasze parafialne i Intencje mszalne wywieszone są w gablocie na zewnątrz k-ła.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Szczeciński l.81; Anna Bugała l.85; Edward Leszczyński l.69; Zofia Krężołek l.86; Bogusław Walecki l.61; Jadwiga Smolińska l.76 i Mirosława Balcerek l.93 Wieczny odpoczynek…..