Komunikaty duszpasterskie - 23.06.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.06.2019 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę Zwykłą; IV niedzielę czerwca. Na Mszach św. modlimy się za kierowców i podróżujących, o bezpieczeństwo na drogach. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

 1. Od dziś zmiana godziny wieczornej Mszy św. w niedziele - na godz. 20.00 !!!!. Pozostałe Msze św. bez zmian. Nabożeństwo czerwcowe o 19.30.

 1. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Charakter Uroczystości znosi post piątkowy /w piątek można spożywać pokarmy mięsne/, jest to też ostatni piątek miesiąca – wieczorem modlimy się za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu; natomiast w sobotę ofiary składane na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską. Zarówno w piątek jak i w sobotę Msze św. o godz. 7. 8 i 18.00.

 1. W Kościele trwa oktawa Bożego Ciała. Zakończymy ją w czwartek. Zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę św. Po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła i poświęcenie wianków i ziół. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów, asystę i wszystkich wiernych.

 1. W przyszła niedzielę - 30 czerwca Festyn Parafialny. Zapraszamy od godz. 16 do ogrodu parafialne na wspólne biesiadowanie. Prosimy parafian o upieczenie ciast.

 1. W wakacje /w lipcu i sierpniu/ KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna po południu od 16 do 17.45. Nie będzie też spotkań z grupami parafialnymi.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LISTOPAD.

 1. Polecamy aktualną prasę katolicką – do lektury aktualne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki”; „Miłujcie się” - zachęcamy do lektury.

 1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę i ofiary indywidualne składane w kopertach – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie liturgii oraz procesji i ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji. Wszystkim mówimy Bóg zapłać.

 1. Rozpoczęły się wakacje – przypominamy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i innych praktykach religijnych – w sprawach wiary i pobożności NIE ma wakacji.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefania Miechowicz l.87; Weronika Deszczka l.92; Andrzej Grabyniak l.55; Janina Matusiak l.80 i Mieczysław Szmajda l.89.

Wieczny odpoczynek…..