Komunikaty duszpasterskie - 21.07.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.07.2019 r.

  1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła; trzecia niedziela lipca; o godz. 20.00 wieczorna Msza św.

  1. Jutro przypada wspomnienie liturgiczne św. Marii Magdaleny; we wtorek – św. Brygidy; w środę – św. Kingi; w czwartek – św. Jakuba; w piątek – św. Joachima i Anny, rodziców M.B.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca, wieczorna Msza św. w intencji zmarłych w ostatnim czasie, na którą zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziny pogrążone w żałobie po śmierci bliskich osób.

  1. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna po południu: od 16 do 17.45.

  1. Polecamy aktualną prasę katolicką – do lektury aktualne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, Mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki”. Tematem numeru „Niedzieli” są wyzwania Kościoła wobec aktualnych problemów; refleksje na temat odpowiedzialności i bezpieczeństwa na drogach; w wakacyjnej wędrówce „N” zaproszenie na Sycylię; w dodatku łódzkim m.in. zachęta do włączenia się w akcję „Tornister na Białoruś”. W tyg. „Idziemy” m.in. zachęta do pielgrzymowania na Jasną Górę; „Walka o Westerplatte” – o opłakanym stanie historycznych obiektów; wycieczka po Wilnie. Zarówno w „N” jak i w tyg. „I” ciekawe przepisy kulinarne. Zachęcamy do lektury.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne składane z przeznaczeniem na trwające prace remontowe przy naszym kościele a także ofiary składane dziś tacę – Bóg zapłać.

  1. Caritas Łódzka zachęca do włączenia się w akcję „TORNISTER PEŁEN USMIECHÓW” – wyprawka szkolna. Caritas pragnie w tym roku pomóc rodzinom dzieci z Białorusi. Stąd prośba i zachęta do włączenia się w tą akcję. Od osób z naszej parafialnej Caritas możemy dzisiaj pobrać puste tornistry i wyposażyć je w potrzebne przybory szkolne dla dzieci albo złożyć na ten cel ofiarę.

  1. Ks. abp powołał do życia Szkołę Katechistów Archidiecezji Łódzkiej. Zadaniem tejże Szkoły jest formacja osób świeckich, które wspierałyby różne działania duszpasterskie w swoich parafiach, np. pomoc w formacji dzieci, młodzieży i ich rodziców przed I Komunią św. i sakramentem bierzmowania. Kandydatami mogą być osoby w wieku od 18 do 60 lat. Przygotowanie trwa 2 lata; kończy się stosownym egzaminem i uroczystym posłaniem przez ks. abpa do swoich parafii. Oczekujemy na zgłoszenia do końca lipca. Rekrutacja rozpocznie się od 1 sierpnia. Oczekujemy za osoby chętne takiej formacji z naszej parafii.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Genowefa Ozimek-Fijołek l.86; Roman Kołat l.58 i Ryszard Rytych l.66. Wieczny odpoczynek…..