Komunikaty duszpasterskie - 25.08.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25.08.2019 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia Niedziela sierpnia i ostatnia niedziela wakacji; dziś jeszcze wieczorna Msza św. o godz. 20.00, od przyszłej niedzieli będzie już o godz. 19.00!

  1. Jutro – 26 sierpnia – przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zachęcamy wszystkich czcicieli Jasnogórskiej Królowej Polski do udziału w Mszach św., które będą sprawowane o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00.

  1. Ponadto w tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorek – św. Moniki; w środę – św. Augustyna; a w czwartek – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca; wieczorna Msza św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach i dusze oczyszczające się w czyśćcu. Zapraszamy szczególnie rodziny i bliskich zmarłych na wspólną modlitwę i wyproszenie im łaski nieba.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na dalsze prace przy odnowieniu elewacji ścian zakrystii kościoła. Za każdą ofiarę z serca mówimy – Bóg zapłać.

  1. W związku z powołaniem do życia Szkoły Katechistów w naszej archidiecezji raz jeszcze ponawiamy prośbę i zachęcamy do zgłaszania się osób chcących pogłębić swoją wiedzę religijną i służyć pomocą w swoich parafiach np. w przygotowaniu dzieci, młodzieży i ich rodziców przed I Komunią św., s. bierzmowania itp. Bliższe informacje u księży.

  1. Dobiegają końca wakacje. Informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie w poniedziałek /2 września/ o godz. 8.00.

  1. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej – do nabycia tyg. „N”; „Idziemy”; „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne. Jak zawsze znajdziemy ciekawe rozmowy, reportaże, pogłębione analizy, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji.

  1. Serdecznie zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Nowennę do M.B.N.P. i Mszę św., podczas której podziękujemy ks. Bogumiłowi za dwuletnią posługę w naszej parafii i będziemy wypraszać dla Niego potrzebne łaski w nowej misji powierzonej przez naszego Księdza Arcybiskupa.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Zagdańska l.95,
Krystyna Nasirow l.79 - Wieczny odpoczynek…..