Komunikaty duszpasterskie - 1.09.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 1.09.2019 r.

 1. Dzisiaj pierwszy dzień i I niedziela września – w kalendarzu liturgicznym XXII niedziela zwykła. W naszej Ojczyźnie ważna data – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w modlitwach o poległych w jej obronie.

 1. Od dzisiejszej niedzieli zmiana godziny wieczornej Mszy św. - powracamy do godz. 19.00; o godz. 18.30 – dziś nabożeństwo adoracyjne.

 1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, katechetów, nauczycieli i rodziców na Mszę św. jutro na godz. 8.00, by powierzyć P. Bogu w modlitwie cały rok edukacji i wychowania. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę szkolną w III niedzielę września - /15 IX/ na Mszy św. o godz. 11.00.

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – przeżyjmy te dni zgodnie z przesłaniem jakie te dni w każdym miesiącu niosą. Nabożeństwa wynagradzające jak zawsze w I piątek rano /po Mszy św. o godz.8.00/ i wieczorem; w I sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź na każdej Mszy św. i od 17.30 w I piątek – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, aby po wakacjach przystąpić do spowiedzi i z Bogiem rozpocząć nowy rok nauki. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy I-piątkową posługę u chorych, kalani udadzą się do zgłoszonych chorych od godz. 9.00.

 1. Od jutra kancelaria będzie już czynna zarówno rano /9.00 – 11.00/, jak i po południu /16.00 – 17.45/; można będzie rezerwować intencje mszalne na miesiąc LUTY 2020 roku; przyjmujemy także rezerwacje Mszy św. gregoriańskiej.

 1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w przyszłą niedzielę /8 IX/ na Mszy św. o godz. 12.30 nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi tzw. dożynki parafialne. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego podziękowania P. Bogu za dary ziemi i pracę rolników – prosimy o przygotowanie procesji z darami.

 1. Przypominamy i zapraszamy w środę wieczorem na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek na wspólną Koronkę do B. Miłosierdzia.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

 1. Prosimy o wpłatę ostatniej raty na pielgrzymkę do Ziemi Świętej z naszej parafii, która będzie miała miejsce w dniach 9 – 17 listopada br. Prosimy także przy tej okazji o podanie, bądź uzupełnienie takich danych jak: data urodzenia, adres zamieszkania oraz seria, numer, data wydania i ważności paszportu,

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – jak zawsze znajdziemy ciekawe rozmowy, artykuły dotyczące życia społecznego, spraw wiary, Kościoła i bieżących wydarzeń naszej archidiecezji.

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Leokadia Pońska l. 85, Mieczysława Naumiak l. 78, Janina Bąkowska l. 53, Anna Miziołek l. 97. Wieczny odpoczynek…