Komunikaty duszpasterskie - 8.09.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 8.09.2019 r.

  1. Dzisiaj II niedziela września; w kalendarzu liturgicznym XXIII Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego, o 19.00 wieczorna Msza św. Na Mszy św. godz. 12.30 parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi tzw. dożynki parafialne; poświęcony też będzie chleb, którym podzielimy się z wiernymi. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy R. N.

  1. W sobotę przypada w Kościele święto Podwyższenia Krzyża św. – Msze św. o godz. 7.00; 8.00 i 18.00.

  1. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. oraz zachęcamy do uczestnictwa w katechezie szkolnej. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę oraz specjalne błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

  1. Zapraszamy w środy wieczorem na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek wieczorem na Koronkę do B. Miłosierdzia.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na dalsze prace przy odnowieniu elewacji ścian zakrystii kościoła. Za każdą ofiarę z serca mówimy – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej – do nabycia tyg. „N”; „Idziemy”; „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne. Jak zawsze znajdziemy ciekawe rozmowy, reportaże, pogłębione analizy, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Regina Cichońska l.86; Andrzej Pierzchalski l.48; Krzysztof Maciaszczyk l.61; Teresa Andrysiak l.86 i Irena Biała l.88 - Wieczny odpoczynek…..