Komunikaty duszpasterskie - 22.09.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 22.09.2019 r.

  1. Dzisiaj IV niedziela września; w kalendarzu liturgicznym XXV Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 19.00 wieczorna Msza św. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w Domu Katechetycznym zebranie z rodzicami oraz chrzestnymi dzieci, które w tym roku szkolnym mają zamiar przystąpić do I spowiedzi i Komunii św. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  1. W tym tygodniu jutro wspomnienie św. O. Pio; w piątek – św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Wacława.

  1. W czwartek wieczorem Msz św. w int. grupy O. Pio, po Mszy św. spotkanie w salce.

  1. W piątek – ostatni piątek m-ca, zapraszamy na wieczorną Mszę św. za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu. Po Mszy św. wspólna Koronka.

  1. W sobotę /28 IX/ o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę w ramach akcji „Koronka na ulicach miast”. Spotkanie przy figurze M. B. przy wejściu głównym do k-ła.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodzieży kl. VII, która rozpoczyna swoje 3-letnie przygotowanie do s. bierzmowania. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym. Osoby dorosłe, które nie przyjęły sakramentów chrztu, Eucharystii i bierzmowania prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się do księży podczas popołudniowych dyżurów w kancelarii.

  1. 12 października /sobota/ będzie miała miejsce Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium M. Bożej Łaskiej. W programie różaniec w kaplicy M.B. Łaskiej; Msza św.; koncert i posiłek dla wszystkich uczestników. Chcielibyśmy, aby i z naszej parafii osoby tworzące Koła Modlitwy Różańcowej uczestniczyły w tej pielgrzymce. Prosimy o zapisy w kancelarii. Koszt przejazdu busem – 25 zł.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie na dalsze prace przy odnowieniu elewacji zakrystii kościoła. Dziękujemy także za ofiary /410 zł/ składane w ub. niedzielę do puszki na St. Apostolską - ofiarodawcom mówimy – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej – do nabycia tyg. „N”; „Idziemy”; „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne. M.in. relacje z akcji modlitewnej „Polska pod krzyżem”, o sile s. małżeństwa, znajdziemy ciekawe rozmowy, reportaże, pogłębione analizy, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Radke l.88; Bogdan Wachowski l.77 i Mateusz Szczygielski l.30 - Wieczny odpoczynek…