Komunikaty duszpasterskie - 29.09.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.09.2019 r.

  1. Dzisiaj V ostatnia niedziela września; w kalendarzu liturgicznym XXVI Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się w Domu Katechetycznym zebranie z rodzicami i młodzieżą kl. VII, która w tym roku szkolnym mają rozpoczyna swoje przygotowanie do s. bierzmowania. O godz. 18.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i pół godzinna adoracja w ciszy do godz. 19.00.

  1. W tym tygodniu – jutro ostatni dzień września, wspomnienie św. Hieronima; we wtorek 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w środę – świętych Aniołów Stróżów; piątek – św. Franciszka; w sobotę – św. Faustyny.

  1. Rozpoczyna się miesiąc PAŹDZIERNIK, który w tradycji Kościoła jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych. Będą one w dni powszednie po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/, w niedziele o 18.15; natomiast różaniec dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 17.00.; dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św.

  1. I czwartek, I piątek i I sobota m-ca – okazja do spowiedzi i aktu wynagrodzenia. Spowiedź w I piątek na Mszach św. po południu od godz. 17.30. Wizyty u chorych w domach od godz.9.00. Nabożeństwa wynagradzające po Mszy św. o godz. 8.00.

  1. Od wtorku można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc MARZEC.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodzieży kl. I szkół średnich, która w tym roku szkolnym przyjmie s. bierzmowania. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym. Osoby dorosłe, które nie przyjęły sakramentów chrztu, Eucharystii i bierzmowania prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się do księży podczas popołudniowych dyżurów w kancelarii. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom, jako pierwszej pamiątki komunijnej – różańce kupują indywidualnie rodzice. Po Mszy św. krótkie spotkanie formacyjne dla rodziców.

  1. 12 października /sobota/ będzie miała miejsce Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium M. Bożej Łaskiej. W programie różaniec w kaplicy M.B. Łaskiej; Msza św.; koncert i posiłek dla wszystkich uczestników. Chcielibyśmy, aby i z naszej parafii osoby tworzące Koła Modlitwy Różańcowej uczestniczyły w tej pielgrzymce. Prosimy o zapisy w kancelarii do końca tygodnia, na dziś zapisało się kilka osób Koszt przejazdu busem – 25 zł.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie na dalsze prace przy odnowieniu elewacji zakrystii kościoła.

  1. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej. Znajdziemy ciekawe rozmowy, reportaże, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Słodziński l.68; Wioletta Nawrocka l.60 - Wieczny odpoczynek…