Komunikaty duszpasterskie - 27.10.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 27.10.2019 r.

 1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela października; w kalendarzu liturgicznym XXX Niedziela Zwykła; o 18.15 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św.

 1. W tym tygodniu – jutro święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 1. W czwartek – ostatni dzień października; ostatnie nabożeństwo różańcowe: o 17.00 dla dzieci /nagrody za udział/ ; po wieczornej Mszy św. ostatni różaniec dla wszystkich.

 1. W piątek – rozpoczniemy nowy miesiąc LISTOPAD – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych.

 1. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych; chrześcijanin tego dnia ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św.; sama obecność na cmentarzu nie czyni zadość tej powinności. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30!!!. Nawiedzając cmentarze prosimy o zauważenie kleryków i innych osób upoważnionych, którzy zbierać będą ofiary na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Kancelaria w piątek będzie nieczynna. Charakter Uroczystości znosi piątkowy post /można spożywać

pokarmy mięsne/

 1. W sobotę – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie procesja po kościele i modlitwy za zmarłych połączone z odczytaniem wypominek jednorazowych, natomiast po wieczornej Mszy św. odmówimy Koronkę za wszystkich zmarłych – serdecznie zapraszamy.

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

 1. Tegoroczny kalendarz sprawił, że Uroczystość Wszystkich św. zbiega się z I piątkiem miesiąca. Ta okoliczność przenosi wizyty księży u chorych w domach na następny piątek czyli na 8 listopada.

 1. Dzisiaj wychodząc z kościoła można polecić swoich zmarłych na modlitwy wspominkowe. Także możemy to uczynić w tygodniu w kancelarii lub zakrystii. Modlitwy za zgłoszonych zmarłych w niedziele o godz. 7.40 /przed Mszą św. o godz. 8.00/; w ostatni piątek m-ca o 18.00 i w piątki Koronka. Można także rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc marzec.

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę i indywidualnie – Bóg zapłać.

 1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary Misje. Zebrane ofiary w kwocie 643 zł przekazane zostały do kasy Kurii Metropolitalnej. Ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii O. Oblatów, którzy – jak co roku – przybliżą nam pracę na Misjach i rozprowadzać będą Kalendarze na Nowy Rok.

 1. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wywołuje refleksję o życiu i przemijaniu. Artykuły: „Kim są święci”; „Tajemnice nieba”; „Dusze czyśćcowe zawsze pomogą” mogą nas ubogacić w pogłębieniu świadomości religijnej w tych tematach. Znajdziemy też ciekawe rozmowy, reportaże, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji. Do nabycia także „Gość Niedzielny”; mały „Gość…” dla dzieci oraz „Miłujcie się”.

 1. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy wiernych uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii św. W naszej parafii /w k-le parafialnym oraz kaplicach na terenie parafii/ uczestniczyło 871 kobiet i 587 mężczyzn – razem 1.458 osób, co stanowi zaledwie ok. 10% parafian; do Komunii św. przystąpiło 589 kobiet i 246 mężczyzn – razem 835 osób.

 1. Za naszym pośrednictwem Policja prosi o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa na drogach, ulicach i cmentarzach w dniach 1, 2 i 3 XI oraz o właściwe zabezpieczenie mieszkań i czujność szczególnie ludzi starszych.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Olszewska l.64; Ryszarda Kucharczyk l.71; Zygmunt Michalski l.76 i Zofia Szymczyk-Włoszczowska l.82.

Wieczny odpoczynek…/