Komunikaty duszpasterskie - 3.11.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 3.11.2019 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela listopada; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o godz. 19.00 wieczorna Msza św.

  1. Do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

  1. W tym tygodniu: jutro przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza; w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

  1. W przyszłą niedzielę z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym odbędzie się zbiórka ofiar do puszek. Także w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone książeczki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej (książeczki zakupują rodzice).

  1. W kancelarii lub zakrystii można jeszcze zgłaszać zmarłych na modlitwy wspominkowe /roczne lub pólroczne/. Modlitwy za zgłoszonych zmarłych w niedziele o godz. 7.40 /przed Mszą św. o godz. 8.00/; w ostatni piątek m-ca o 18.00, w piątki po wieczornej Mszy św. - Koronka. Od jutra w kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc kwiecień.

  1. W piątek od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych w ramach posługi I-piątkowej. Można jeszcze zgłaszać chorych w kancelarii.

  1. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej. Znajdziemy ciekawe rozmowy, reportaże, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji. Do nabycia także „Gość Niedzielny”; mały „Gość…” dla dzieci.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Małagowski l.89; Halina Palińska l.72 i Jan Kobierecki l.93. Wieczny odpoczynek...