Komunikaty duszpasterskie - 10.11.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.11.2019 r.

  1. Dzisiaj II niedziela listopada przeżywana w całym Kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji w kościołach zbiórka ofiar do puszek wspierająca chrześcijan w różnych zakątkach świata. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 18.30 wystawienie Najśw. Sakr. i pół godzinna adoracja w ciszy do godz. 19.00; o godz. 19.00 wieczorna Msza św.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie kolejnej pamiątki I-komunijnej dzieciom – książeczek; a po Mszy św. krótkie spotkanie formacyjne dla rodziców w Domu Katechetycznym.

  1. Jutro – 11 LISTOPADA – data ważna w historii naszej Ojczyzny - 101 rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. na godz. 9.30, która będzie sprawowana w intencji poległych w obronie Ojczyzny a także o pokój, zgodę i błogosławieństwo dla wszystkich Polaków. Kancelaria jutro NIECZYNNA.

  1. Ze względu na jutrzejszy świąteczny i wolny od zajęć szkolnych dzień NIE BĘDZIE wieczornego spotkania z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Spotkanie to odbędzie się za tydzień w następny poniedziałek /18 XI/ wieczorem. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z młodzieżą kl. VII i VIII przygotowującą się do s. bierzmowania.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc kwiecień i zgłaszać jeszcze zmarłych na modlitwy wspominkowe. Po raz kolejny prosimy o wcześniejsze podawanie intencji mszalnych na zarezerwowane terminy; brak intencji na dwa tygodnie przed terminem rezerwacji spowoduje przyjęcie nowej intencji.

  1. Zachęcamy wiernych do uczestniczenia w środy w Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy i polecania Jej swoich intencji; a w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do B. Miłosierdzia.

  1. W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ubogich /17 XI/ Caritas Łódzka przygotowała i przekazała każdej parafii „Torbę Charytatywną”. Torby te wyłożone są ławkach pod chórem, można je wziąć, napełnić artykułami spożywczymi lub chemicznymi i zwrócić do parafii /do zakrystii lub kancelarii/. Przekazanymi artykułami wesprzemy ubogie rodziny przed Bożym Narodzeniem. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz indywidualne na prowadzone prace przy elewacji ścian kościoła – Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej. Znajdziemy artykuły ukazujące różne oblicz PATRIOTYZMU; próbę odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego mamy kochać Ojczyznę?”; o polskich tradycjach kulinarnych m.in. przepis na gęsinę i rogale św. Marcina; ponadto ciekawe rozmowy, reportaże, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji. Do nabycia także „Gość Niedzielny”; mały „Gość…” dla dzieci.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Kuźma l.93; Danuta Adamczyk l.88; Zbigniew Miszczak l.75; Zygmunt Nowakowski l.87; Ryszarda Nowak l.84; Stanisława Galewska l.87 i Marian Balasiński l.87. Wieczny odpoczynek…/