Komunikaty duszpasterskie - 2.02.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 2.02.2020 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela LUTEGO, przeżywana jako święto M.B. Gromnicznej; od godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

  1. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek po Mszy św. o godz. 8 i 18 nabożeństwo wynagradzające; spowiedź na Mszach św., po południu od 17.30. Od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych, których adresy można jeszcze zgłaszać. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  1. W piątek rozpocznie się 2-dniowa WIZYTACJA kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi ks. bp Marek Marczak. Pierwszego dnia – w piątek, w godzinach popołudniowych ks. bp spotka się z osobami przebywającymi w Domu Samotnej Matki; odwiedzi dwoje chorych w ich domach; spotka się z przedstawicielami grup i zespołów parafialnych, z katechetami, księżmi wikariuszami oraz przeprowadzi wizytację KANCELARII PARAFIALNEJ. W niedzielę – drugi dzień wizytacji – ks. bp będzie sprawował Mszę św. o godz. 9.30 na której ks. proboszcz przedstawi sprawozdanie z działalności parafii za okres ostatnich 5 lat; po Mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie z ministrantami i lektorami. Ostatnim punktem wizytacji będzie Msza św. o godz. 12.30 sprawowana przez ks. proboszcza, podczas której ks. bp wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa dla całej parafii. Zapraszamy parafian do włączenia się w program wizytacji i do udziału w niedzielnych Mszach św.

  1. W związku z wizytacją należałoby odpowiednio przygotować kościół. W środę po wieczornej Mszy św. prosimy panie i panów o pomoc w sprzątnięciu kościoła.

  1. Dziękujemy za ofiary: kolędowe, składane na tacę i indywidualnie – Bóg zapłać.

  1. Na planowaną w czerwcu pielgrzymkę autokarową w Bieszczady mamy już komplet osób. Nie przyjmujemy już zapisów na ten wyjazd.

  1. Od jutra można rezerwować w kancelarii intencje mszalne na miesiąc LIPIEC.

  1. Ogłaszaliśmy o akcji zbiórki elektroodpadów - zużytego lub niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako Pomocy Kościołowi na Misjach. W poniedziałek i wtorek były złożone rożne przedmioty w wyznaczonym miejscu, jednak w nocy z wtorku na środę wszystkie przedmioty ktoś zabrał /ukradł/. Dlatego prosimy o składanie przynoszonych przedmiotów na podwórku plebanijnym /wejście przy kancelarii/.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia aktualne numery „N”; tyg. „Idziemy”; „Przewodnika Katolickiego”; „Gościa Niedzielnego”; małego Gościa dla dzieci i inne tytuły. W dzisiejszych numerach m.in. o Dniu Życia Konsekrowanego i osobach konsekrowanych służących Bogu i ludziom; ponadto liczne artykuły o tematyce religijnej, społecznej oraz rozmowy z ciekawymi ludźmi.

  1. W tym tygodniu ostatnie dni kolędowe. Dziękujemy za miłe przyjmowanie nas w rodzinach i za wszelkie ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na odnowienie elewacji dzwonnicy.

​​

Zmarli w ostatnich dniach: śp. Janina Graczyk l.81; Tadeusz Brynda l.92; Zenon Traciński l.83 i Anna Kowalska l.83. Wieczny odpoczynek...