Komunikaty duszpasterskie - 9.02.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.02.2020 r.

 1. Dzisiaj druga niedziela LUTEGO; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy „R.N.”; od godz. 18.30 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o 19.00 Msza św.

 1. W tym tygodniu w liturgii: jutro – wspomnienie św. Scholastyki; w piątek – święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.

 1. Jutro o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym spotkanie z młodzieżą, która w tym roku ma przystąpić do s. bierzmowania. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z młodzieżą kl. VII i VIII.

 1. We wtorek przypada Światowy Dzień Chorego – zapraszamy osoby starsze i chore na Msze św. i wspólne modlitwy w intencji chorych. W archikatedrze uroczysta msza św. o godz. 12.00.

 1. W tym roku w maju przypada 100 rocznica urodzin św. JPII. Z tej racji Episkopat Polski organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu. Jej centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana przez Papieża Franciszka 17 maja w bazylice św. Piotra w Rzymie. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się do księży.

 1. Natomiast 7 czerwca w Warszawie uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego. Ks. abp zachęca wszystkich wiernych do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Istnieje możliwość pojechania do Warszawy na te uroczystości, bliższe informacje u księży.

 1. Dobiegła końca tegoroczna kolęda. Dziękujemy rodzinom, które nas przyjmowały; za miłą i sympatyczną atmosferę; podejmowane rozmowy wyrażające troskę i zainteresowanie sprawami parafii i Kościoła. Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy – będą one wykorzystane do odnowienia elewacji dzwonnicy; dziękujemy Ojcom Salezjanom za pomoc w kolędzie. Przyjęło nas ok. 50% mieszkańców parafii; dużo mieszkań było po prostu zamkniętych; zdarzały się też sytuacje, gdy jednoznacznie odmawiano przyjęcia księdza.

 1. Dziękujemy panom i paniom za sprzątnięcie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej niedzieli wizytacyjnej – Bóg zapłać.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie; dziękujemy także za ofiary składane w ubiegłą niedzielę do puszek na zakony kontemplacyjne, zebrane ofiary 290 zł przekazane zostały do kasy Kurii MetropolitalnejBóg zapłać.

 1. W przyszła niedzielę będzie można wesprzeć podopiecznych „Hospicjum dla dzieci” przy ul. Łupkowej w Łodzi. Upoważnione osoby na Mszach św. będą zbierały ofiary.

 1. Można rezerwować w kancelarii intencje mszalne na miesiąc LIPIEC.

 1. Do 20 lutego można składać na podwórzu plebanijnym /wejście przy kancelarii/ zużyty lub niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny jako Pomocy Kościołowi na Misjach.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia aktualne numery „N”; tyg. „Idziemy”; „Przewodnika Katolickiego”; „Gościa Niedzielnego”; małego Gościa dla dzieci i inne tytuły. W dzisiejszych numerach m.in. sensie cierpienia, miłości i sile modlitwy; o Lourdes - miejscu nadziei szczególnie dla chorych; ponadto liczne artykuły o tematyce religijnej, społecznej oraz rozmowy z ciekawymi ludźmi.

 1. W ostatnich dniach zmarli: śp. Stanisław Zrobek l.97; Stanisław Sołoducho l.81;Danuta Jastrzębska l.95; Wiesław Łasek l.74 i Jolanta Hosni l.67. Wieczny odpoczynek….

 1. Komunikaty kurialne i parafialne wywieszone są w gablocie na zewnątrz kościoła.