Komunikaty duszpasterskie - 8.03.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 8.03.2020 r.

1. Dzisiaj II niedziela MARCA i II niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą „R.N.”; natomiast po godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnymi w salce. O godz. 18.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na Misje.

2. Od dziś rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dzieci od kl. I do VI. Jutro, we wtorek i w środę zapraszamy dzieci według porządku: na godz. 9.00 – kl. IV; V i VI; natomiast na godz. 10.15 – dzieci kl. I; II i III. Nauczycieli i rodziców prosimy o pomoc w bezpiecznym doprowadzeniu dzieci zarówno do kościoła jak i z kościoła.

3. Jutro po wieczornej Mszy św. /o 18.30/ spotkanie z młodzieżą, która w maju ma przyjąć s. bierzmowania, prosimy młodzież o obecność.

4. W piątek Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 – dla dorosłych; o godz. 17.00 – dla dzieci /za udział specjalne wyklejanki/; o godz.19.15 – dla młodzieży i innych osób. Ofiary zbierane na Drogach Krzyżowych będą przeznaczone na przygotowanie Grobu Bożego w naszym kościele i zakup kwiatów.

5. Po ostatniej Drodze Krzyżowej /ok. godz. 20/ kolejne spotkanie w ramach Katechezy Przedmałżeńskiej dla osób planujących zawarcie sakramentu małżeństwa.

6. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc SIERPIEŃ.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii; za ofiary składane na kwiaty i dekorację symbolicznego grobu P. Jezusa. Dziękujemy także za włączenie się w adorację P. Jezusa podczas 40-godzinnego nabożeństwa.

8. Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest kosz i puszka na ofiary świątecznego wsparcia ubogich rodzin naszej parafii. Natomiast na ławkach pod chórem są wyłożone do pobierania puszki na „Jałmużnę Wielkopostną” wspierającą działalność łódzkiej Caritas.

9. Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiejsza „N” dużo miejsca poświęca informacjom, jak powinniśmy się zachować podczas epidemii korona wirusa; refleksje wielkopostne i inne. Tygodnik „Idziemy” m.in. jak należy rozumieć jałmużnę? O popularności i uznaniu wobec szkół katolickich w Polsce i inne artykuły. Do nabycia także „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny”; Mały Dość dla dzieci i inne tytuły – polecamy.

10. Dziś Dzień Kobiet – z tej racji wszystkim Paniom składamy życzenia wszelkiego dobra, szacunku najbliższych i wielu łask Bożych na zaszczytne realizowanie zamiarów Bożych w codziennym życiu.

11. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Jolanta Źródlak l.50; Ireneusz Jach l.69 i Henryk Janiec l.70 . Wieczny odpoczynek…