Komunikaty duszpasterskie - 15.03.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 15.03.2020 r.

  1. Dzisiaj III niedziela MARCA i III niedziela Wielkiego Postu.

  1. Jak słyszeliśmy z odczytanym zarządzeniu Kurii Metropolitalnej do 4 kwietnia zawieszone są nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zatem dziś nie będzie Gorzkich Żali; a w piątek żadnej Drogi Krzyżowej. W nabożeństwach tych możemy uczestniczyć za pośrednictwem m.in. Radia Maryja lub Telewizji TRWAM.

  1. Ze względu na epidemię nie będzie w tym roku zbiórki artykułów spożywczych w „Biedronkach” dla ubogich rodzin.

  1. Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdym z tygodników znajdziemy szereg artykułów dotyczących zachowań katolika w czasach epidemii; o s. pokuty rozmowa z ks. prałatem Krzysztofem Nyklem i inne artykuły. Do nabycia także „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny”; Mały Dość dla dzieci i inne tytuły.

  1. Zarząd Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej w imieniu własnym i podopiecznych dziękuje za ofiary składane do puszek w naszej parafii. Zebrana została kwota 1.357 zł 25 gr. będzie przeznaczona na zakup pompy żywieniowej dla jednego z pacjentów. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ta akcję.

  1. Od pewnego czasu znoszone są do naszego kościoła różne przedmioty: krzyże, obrazy religijne, obrazki świętych, książki religijne, stara prasa katolicka. Przedsionek kościoła i ławki pod chórem stają się magazynem tych przedmiotów i miejscem znoszenia makulatury. Każdego tygodnia ktoś musi to sprzątać. Prosimy o opamiętanie i refleksję w tym względzie i nieznoszenie makulatury i innych przedmiotów do kościoła.

  1. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Justyna Wróbel l.19; Teresa Dominiak l.91; Maciej Wdowiak l.45 i Edmund Idczakowski l.68. Wieczny odpoczynek…

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

BATKOWSKI Sebastian Marcin – wolny, par. św. Jana XXIII w Łodzi

DURYS Monika Magdalena – wolna, par. tut.