Komunikaty duszpasterskie - 22.03.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 22.03.2020 r.

  1. Dzisiaj IV niedziela MARCA i IV niedziela Wielkiego Postu.

  1. Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej do 4 kwietnia zawieszone są nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zatem dziś nie będzie Gorzkich Żali; a w piątek żadnej Drogi Krzyżowej. W nabożeństwach tych możemy uczestniczyć za pośrednictwem m.in. Radia Maryja lub Telewizji TRWAM.

  1. W środę – 25 marca – przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7; 8 i 18. Dzień ten w Kościele przeżywany jest jako Dzień Świętości Życia. Wierni podejmują dzieło duchowej adopcji poczętego dziecka Na ławkach pod chórem wyłożone są deklaracje z tekstem modlitwy. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia wypełnionych druków i przyrzeczenia.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca marca; wieczorem modlić się będziemy za zmarłych w tym m-cu; polecanych w wypominkach, z grup parafialnych i dusze w czyśćcu.

  1. W związku z zaistniałą sytuacją apelujemy o większą troskę i wrażliwość w szczególności do ludzi starszych i chorych. W tym szczególnym czasie okażmy sobie ludzką i chrześcijańską postawę – zatroskanie i chęć pomocy w zrobieniu zakupów, kupieniu leków itp. Gdyby były osoby potrzebujące takiej pomocy prosimy o zgłaszanie ich do kancelarii; a także prosimy wolontariuszy, którzy chcieliby im pomóc. Tego wymaga sytuacja i tak podpowiada chrześcijańskie sumienie.

  1. W najbliższy weekend zmieniamy czas – przesuwamy zegary o godzinę do przodu, zatem śpimy godzinę krócej.

  1. Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej – dziś do nabycia tylko aktualny numer tyg. „Niedziela”; na stronie tytułowej znamienne pytanie „Co Pan Bóg chce nam powiedzieć?”; znajdziemy szereg innych artykułów m.in. czym jest Komunia św. duchowa i inne artykuły. Są też numery tyg. „Idziemy” z poprzedniego tygodnia.

  1. Zmarli w ostatnim tygodniu: Maria Dytkowska l.84; Maria Bartosz l.97 i Krystyna Świerkocka l.73 Wieczny odpoczynek… Święty Michale …..

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

BATKOWSKI Sebastian Marcin – wolny, par. św. Jana XXIII w Łodzi

DURYS Monika Magdalena – wolna, par. tut.