Komunikaty duszpasterskie - 3.05.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 3.05.2020 r.

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna przeżywana w kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i Zakonne. Pamiętajmy o tej ważnej intencji w codziennych modlitwach. O godz. 18.30 majowe nabożeństwo; o godz. Msza św. 19.00.

  1. Zapraszamy wiernych do uczestnictwa w codziennych i niedzielnych Mszach św. z uwzględnieniem obowiązujących zasad. W naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć ok. 45-50 osób. Nie ma ograniczeń co do ilości osób na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą i noszenia maseczek. Jeśli zajdzie potrzeba włączymy nagłośnienie zewnętrzne.

  1. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Floriana; w środę – św. Filipa i Jakuba; w czwartek – I czwartek miesiąca; w piątek – Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, patrona Polski. Z racji Uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.

  1. Kancelaria do odwołania czynna jest tylko po południu. Terminy intencji mszalnych na PAŹDZIERNIK i m-ce wcześniejsze można rezerwować telefonicznie. Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych wcześniej terminów i podawanie konkretnych intencji mszalnych. Są wolne intencje w tym tygodniu – można zgłosić swoją intencję. Przypominamy, iż Msze św. są sprawowane codziennie o stałych godzinach: 7; 8 i 18; na Mszach św. możliwość spowiedzi. Majowe Nabożeństwa codziennie po wieczornej Mszy św. /ok.18.30/

  1. Ksiądz biskup zmienił po raz kolejny termin bierzmowania. Aktualny termin to - 7 czerwca /niedziela/ o godz. 19.00.!!!!

  1. Osoby, które wpłaciły zaliczkę na pielgrzymkę w Bieszczady mogą odzyskać wpłacone pieniążki w kancelarii /najlepiej na dyżurze ks. Proboszcza w czwartki/.

  1. Dziękujemy za pamięć i troskę o funkcjonowanie parafii w tym trudnym czasie - za indywidualne ofiary składane w kancelarii, do puszek w kościele i przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać. Numer konta na stronie internetowej naszej Parafii.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg. „Niedziela” /6 zł/; „Idziemy” /5 zł/; „Przewodnik Katolicki” – 6 zł; „Gość Niedzielny”/6 zł/; Mały Gość dla dzieci /5 zł/; „Miłujcie się” 6 zł.. Dominuje temat epidemii; liczne artykuły o tematyce Maryjnej oraz bieżące informacje z życia Kościoła. Prasa wyłożona jest na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!!!!!

  1. Po raz kolejny prosimy, aby z kościoła nie robić składu makulatury. Ostatnio – zarówno ławki pod chórem jak i klęcznik w przedsionku kościoła – stały się miejscem znoszenia i składowania makulatury /starej prasy katolickiej, kalendarzy, obrazków i innych rzeczy/. Prosimy o trochę roztropności i rozsądku i NIE czynienia z kościoła magazynu niepotrzebnych w domach przedmiotów.