Komunikaty duszpasterskie - 10.05.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.05.2020 r.

  1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna; II niedziela maja. O godz. 18.30 majowe nabożeństwo; o godz. Msza św. 19.00.

  1. Zapraszamy wiernych do uczestnictwa w codziennych i niedzielnych Mszach św. z uwzględnieniem obowiązujących zasad i prosimy o dostosowanie się do nich. Przypominamy osobom, które w kościele nie używają maseczek, że to jest niewłaściwe zachowanie. Także w kościele podczas liturgii wierni mają obowiązek używania maseczek na usta i nos. Prosimy o dostosowanie się do tych reguł

  1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – święto św. Macieja, apostoła; w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

  1. W środę – 13 maja – wspomnienie NMP z Fatimy, rocznica zamachu na życie JPII. W parafiach rozpoczynają się tzw. Nabożeństwa Fatimskie. Zapraszamy także do naszego kościoła na pierwsze w tym roku takie nabożeństwo. Będziemy wspólnie polecać M.B. w modlitwie różańcowej nasze intencje, szczególnie prosić o oddalenie epidemii wirusa nękającego ludzi na świecie i w Polsce. Wyjątkowo Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy rozpocznie się o 17.45; o 18.00 Msza św. a po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie wraz z majowym nabożeństwem.

  1. Kancelaria do odwołania czynna jest tylko po południu. Terminy intencji mszalnych na PAŹDZIERNIK i m-ce wcześniejsze można rezerwować telefonicznie. Msze św. są sprawowane codziennie o stałych godzinach: 7; 8 i 18; na Mszach św. możliwość spowiedzi. Majowe Nabożeństwa codziennie po wieczornej Mszy św. /ok.18.30/

  1. Informujemy po raz kolejny, że aktualny termin bierzmowania to - 7 czerwca /niedziela/ o godz. 19.00.!!!!

  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w Bieszczady prosimy o odbiór w kancelarii wpłaconej zaliczki /najlepiej na dyżurze ks. Proboszcza w czwartki/.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii, w kościele i przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać. Numer konta na stronie internetowej naszej Parafii.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg. „Niedziela” /6 zł/; „Idziemy” /5 zł/; „Przewodnik Katolicki” – 6 zł; „Gość Niedzielny”/6 zł/. Dominują aktualne sprawy, którymi żyje świat, Kościół i Polska. Prasa wyłożona jest na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Smarzyk l.87.