Komunikaty duszpasterskie - 17.05.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 17.05.2020 r.

  1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna; III niedziela maja. O godz. 18.30 majowe nabożeństwo; o godz. Msza św. 19.00.

  1. Zapraszamy wiernych do uczestnictwa w codziennych i niedzielnych Mszach św. z uwzględnieniem obowiązujących zasad i prosimy o dostosowanie się do nich. Od wczorajszego dnia obowiązującą zasadą jest 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. W naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo ok. 70 osób. Pamiętajmy jednak, że podczas liturgii wierni mają obowiązek używania maseczek na usta i nos.

  1. Jutro – 18 maja – przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej racji o godz. 18.00 będzie sprawowana Uroczysta Msza św. dziękczynna za dar Papieża-Polaka na którą bardzo serdecznie zapraszamy parafian. Starajmy się w naszych modlitwach za przyczyną naszego świętego Rodaka wypraszać pokój dla świata, naszej Ojczyzny i uwolnienie od groźnego wirusa. O godz. 7.00 w telewizji transmisja Mszy św. odprawiana przy grobie św. JPII przez Papieża Franciszka.

  1. Niedziela za tydzień – 24 maja – przeżywana będzie w liturgii jako pamiątka Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

  1. Przypominamy wiernym, że 7 czerwca Niedzielą Trójcy św. kończy się liturgiczny czas spowiedzi wielkanocnej i Komunii św. wielkanocnej. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie.

  1. Kancelaria do odwołania czynna jest tylko po południu. Terminy intencji mszalnych na PAŹDZIERNIK i m-ce wcześniejsze można rezerwować telefonicznie. Majowe Nabożeństwa codziennie po wieczornej Mszy św. /ok.18.30/

  1. Informujemy po raz kolejny, że aktualny termin bierzmowania to - 7 czerwca /niedziela/; natomiast I Komunia św. została przeniesiona na III i IV niedzielę września.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii, w kościele i przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać. Numer konta na stronie internetowej naszej Parafii.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg. „Niedziela” /6 zł/; „Idziemy” /5 zł/; „Przewodnik Katolicki” – 6 zł; „Gość Niedzielny”/6 zł/. Dominują artykuły o św. JPII i inne podejmujące sprawy, którymi żyje świat, Kościół i Polska. Prasa wyłożona jest na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

  1. Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem za naszym pośrednictwem zwraca się z informacją, iż bezpłatnie pomaga osobom pokrzywdzonym w wyniku rozboju, przemocy domowej, kradzieży, oszustwa, gróźb, znęcania się fizycznego, psychicznego, uchylania się od płacenia alimentów, a także w wypadkach drogowych i świadkom przestępstw. Na ławkach pod chórem wyłożone są ulotki w tej sprawie; a w gablotach w kruchcie kościoła i na zewnątrz plakaty z adresami i numerami telefonów.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Czesław Niewiadomski l.81; Barbara Nowicka l.76; Sławomir Jagodziński l.58; Janina Gajda l.92; Yrszula Olejniczak l.91 i Walerian Mielko l.70.