Komunikaty duszpasterskie - 24.05.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.05.2020 r.

 1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna przeżywana w Kościele jako Niedziela Wniebowstąpienia P. Jezusa. O godz. 18.30 majowe nabożeństwo; Msza św. 19.00.

 1. Zapraszamy wiernych do uczestnictwa w codziennych i niedzielnych Mszach św. z uwzględnieniem obowiązujących zasad i prosimy o dostosowanie się do nich. Pamiętajmy, że podczas liturgii wierni mają obowiązek używania maseczek na usta i nos.

 1. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne: we wtorek – św. Filipa Nereusza, kapłana; w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej.

 1. We wtorek /26 maja/ przypada Dzień Matki. Msza św. w intencji wszystkich Matek będzie sprawowana w środę wieczorem. Będziemy polecać Bogu nasze zmarłe mamy, a dla żyjących wypraszać długie lata życia i wszelkie łaski – zapraszamy.

 1. 26 maja przypada 8 rocznica święceń kapłańskich ks. Kamila. Jubilat będzie sprawował Mszę św. dziękczynną w środę o godz. 18.00.

 1. W piątek ostatni piątek m-ca MAJA – wieczorna Msza św. będzie sprawowana za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych, ofiarodawców i dusze w czyśćcu – zapraszamy na wspólną modlitwę.

 1. Od piątku trwa Nowenna przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha św. /w przyszłą niedzielę/. Stosowne modlitwy codziennie w ramach majowego nabożeństwa po wieczornej Mszy św.

 1. Dobiega końca liturgiczny czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie.

 1. Osoby, które uczestniczyły w pierwszych spotkaniach w ramach Kursu Przedmałżeńskiego prosimy, aby zgłaszały się do kancelarii w poniedziałki po południu na dyżur ks. Krzysztofa Petruka. Kancelaria czynna tylko po południu.

 1. Zbliża się termin bierzmowania w naszej parafii – 7 czerwca /niedziela/ godz. 17.00. W związku z tym w najbliższą środę o godz. 15.00 do 17-ej rotacyjne spotkanie z młodzieżą w celu omówienia spraw bezpośrednio związanych z przyjęciem tego sakramentu. Prosimy młodzież o obecność.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii, w kościele i przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać. Numer konta na stronie internetowej naszej Parafii. Jest wolna intencja Mszy św. w piątek o godz. 8.00.

 1. Polecamy prasę katolicką - tyg. „Niedziela” /6 zł/; „Idziemy” /5 zł/; „Przewodnik Katolicki” – 6 zł; „Gość Niedzielny”/6 zł/. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. Prasa wyłożona jest na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa! Na ławkach pod chórem do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marianna Maj l.92; Ryszard Kępiński l.69 i Henryka Nowakowska l.74.