Komunikaty duszpasterskie - 14.06.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 14.06.2020 r.

  1. Dzisiaj II niedziela czerwca; o godz. 18.30 Nabożeństwo czerwcowe; wieczorna Mszą św. o 19.00. Od pierwszej niedzieli lipca /od 5 lipca/ wieczorna Msza św. będzie o godz. 20.00.

  1. Dzisiaj po Mszy św. spotkanie osób z grupy Rycerstwa Niepokalanej.

  1. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne: w środę św. brata Alberta Chmielowskiego.

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała - 8 dni rozważania i wdzięczności P. Jezusowi za Jego obecność w Eucharystii. Codziennie wieczorem Msza św. z kazaniem Eucharystycznym. Oktawa zakończy się w czwartek; po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła i poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, asystę i wszystkich parafian.

  1. W piątek po zakończeniu Oktawy przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Charakter uroczystości znosi post piątkowy – można zatem w piątek spożywać pokarmy mięsne.

  1. W sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

  1. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. modlitwy w intencji kierowców i podróżujących oraz poświęcenie pojazdów. Zapraszamy.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych w m-cu LISTOPADZIE. W tym tygodniu jest wolna intencja w czwartek o godz. 7.00.

  1. Raz jeszcze pragniemy podziękować osobom i grupom zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała: za pomoc w przygotowaniu i dekoracji ołtarzy oraz terenu wokół kościoła; dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek lub konto parafii. Dziękujemy także za wczorajsze trwanie na adoracji Najśw. Sakramentu; za wszelkie okazane dobro i życzliwość – Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. Dominują artykuły o Eucharystii. W „Niedzieli” m.in. artykuł o nowych zasadach przygotowania narzeczonych do ślubu. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Stanisławski l.71 i Henryka Fiszer l.91 Wieczny odpoczynek...