Komunikaty duszpasterskie - 21.06.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.06.2020 r.

  1. Dzisiaj III niedziela czerwca; o godz. 18.30 Nabożeństwo czerwcowe; wieczorna Mszą św. o 19.00. Przez okres wakacji od pierwszej niedzieli lipca /od 5 lipca/ wieczorna Msza św. będzie o godz. 20.00.

  1. Dzisiaj po Mszy św. spotkanie osób z grupy Żywego Różańca.

  1. Zbliżają się wakacje – czas wyjazdów i podróżowania. Na każdej Mszy św. modlitwy w intencji kierowców i o bezpieczne podróżowanie. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Tradycyjnie poświęcenie przy zakrystii, przejazd przez podwórze i wyjazd do ul. Broniewskiego.

  1. W tym tygodniu w środę /24 VI/ przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7, 8 i 18.

  1. W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i rodziców w piątek – 26 czerwca – o godz. 8.00 – zapraszamy.

  1. Najbliższy piątek będzie ostatnim piątkiem tego miesiąca. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. – tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych w tym miesiącu, dusze w czyśćcu, zgłoszonych na wypominki, ofiarodawców i wszystkich zmarłych.

  1. W najbliższą sobotę przypada dzień Imienin ks. abpa Władysława Ziółka; pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych w m-cu LISTOPADZIE. Kancelaria przez wakacje będzie czynna tylko po południu /od 16 do 17.45/

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek, w kancelarii oraz na konto Parafii – Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. Znajdziemy artykuły o zbliżających się wyborach prezydenckich; o grzechach ludzi Kościoła; jak korona wirus wpłynął na religijność; relacje z Bożego Ciała; porady lekarza i inne. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sulwester Szewczyk l.43; Grażyna Bułacz l.61; Władysława Staniswzewska l.82; Franciszek Śliwa l.90; Janina Pudzik l.87; Zofia Smyk l.83 i Teresa Bartuzel l.83. Wieczny odpoczynek....