Komunikaty duszpasterskie - 28.06.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 28.06.2020 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela czerwca; o godz. 18.30 Nabożeństwo czerwcowe; wieczorna Msza św. o 19.00. Od przyszłej niedzieli wieczorna Msza św. będzie o godz. 20.00.

  1. W poniedziałek 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

  1. W tym tygodniu /w środę/ rozpoczniemy nowy miesiąc LIPIEC - zatem I czw. ; I pt. i I sobota miesiąca. Przeżyjmy te dni w duchu wdzięczności i wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek przypada święto św. Tomasza, apostoła.

  1. Przez okres wakacji zawieszamy odwiedziny I-piątkowe u chorych; można jednak zgłaszać indywidualnie chorych, którzy chcą skorzystać z posługi spowiedzi i Komunii św. w swoich domach. Spowiedź w kościele na Mszach świętych; nabożeństwa wynagradzające w I pt – po Mszy św. o godz. 8 i 18; w I sobotę po godz. 8.

  1. Od środy można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c GRUDZIEŃ. Kancelaria przez wakacje będzie czynna tylko po południu /od godz. 16 do 17.45/

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek, w kancelarii oraz na konto Parafii – Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Miłujcie się”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny – m.in. jak będzie wyglądać w tym roku pielgrzymowanie na Jasną Górę; jak bezpiecznie i po chrześcijańsku przeżyć tegoroczne wakacje; porady lekarza i inne. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa! Pod chórem do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

  1. Dziś niedziela wyborcza – wybieramy Pana Prezydenta na nową kadencję. W poczuciu odpowiedzialności i troski za przyszłość kraju zachęcamy do udziału w wyborach i oddania głosu zgodnie ze swoim sumieniem, na kandydata godnego tego wielkiego wyróżnienia i wielkiej odpowiedzialności za przyszłość kraju.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Pelagia Szewczyk l.76; Halina Błoch l.62 i Jerzy Smolarek l.76 - wieczny odpoczynek…