Komunikaty duszpasterskie - 6.09.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 6.09.2020 r.

  1. Dzisiaj I niedziela września; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Na Mszy św. o godz. 9.30 – dziękczynienie za plony ziemi.

  1. We wtorek – 8 września – w Kościele święto Narodzenia NMP; Msze św. będą sprawowane o godz. 7; 8; 9.30 i 18.00 – zapraszamy.

  1. W sobotę – 12 września – będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka do Gniezna z racji 100 rocznicy utworzenia naszej diecezji. Z naszego dekanatu udadzą się zapisane w parafiach osoby jednym autokarem. Zbiórka osób przy naszym kościele o godz. 6.30; odjazd o godz. 7.00. Osoby, które nie dokonały wpłaty za ten wyjazd prosimy o dopełnienie tej formalności w kancelarii.

  1. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny – przypominamy rodzicom, dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach św. z zachowaniem obowiązujących wytycznych służb sanitarnych m.in. noszenia maseczek na ustach oraz dezynfekcji dłoni. Szczególnie prosimy o udział w Mszach św. dzieci I komunijne.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkole – zapraszamy wraz z rodzicami.

  1. Kancelaria czynna jest zarówno przed południem /od godz. 9-11/; jak i po południu /godz. 16-17.45/. - można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc luty.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, do puszek w kościele lub na konto parafii – Bóg zapłać.

  1. Została już zamówiona nowa figura Matki Bożej a także podjęte zostały prace przez ślusarza nad naprawą uszkodzonej ochronnej kapsuły. O dalszym przebiegu tych prac będziemy informować na bieżąco.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Dość dla dzieci” i inne tytuły. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W „N” m.in. o roli parafii w dzisiejszej rzeczywistości. W tyg. „Idziemy” m.in. jak dziś mówić o Bogu. Do nabycia także Kalendarze Misyjne po 10 zł. Prasa i Kalendarze wyłożone są na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. ks. Zdzisław Banul l.66; Ligia Stochmiałek l.93; Halina Sobczak l.86; Magdalena Słomczewska l.32; Danuta Kowalska l.71; Maria Dobosz l.70; Genowefa Rzepecka l.95 i Marianna Pawłowska l.79 - wieczny odpoczynek….. Święty Michale…….;

Życzymy wszystkim – a szczególnie dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i rodzicom – owocnego realizowania swoich zadań; a wszystkim dobrego tygodnia i miłej niedzieli. Niech nas wszystkich prowadzi i umacnia Bóg Wszechmogący.