Komunikaty duszpasterskie - 13.09.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 13.09.2020 r.

  1. Dzisiaj II niedziela września; po Mszy św. o godz. 8.00 w Domu Katechetycznym spotkanie grupy „R. N.”; na Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole; o godz. 18.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie – procesja z figurą M. Bożej i wspólny różaniec; o godz. 19.00 wieczorna Msza św.

  1. Jutro przypada w Kościele święto Podwyższenia Krzyża św.; we wtorek – wspomnienie liturgiczne M.B. Bolesnej; w środę – św. Korneliusza i Cypriana, męczenników; w piątek – św. Stanisława Kostki.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie I Komunia św. grupy dzieci ze szkoły „190”. W związku z tym i z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną apelujemy i prosimy, aby tę Mszę św. udostępnić tylko dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom. Parafian prosimy o uczestniczenie w Mszach św. o innej godzinie.

  1. Dzieci z tej grupy będą miały próby ustawienia w kościele: jutro - w poniedziałek o godz. 16.30 i czwartek o 16.30; natomiast w sobotę o godz. 9.30 rozpocznie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i innych osób. Rodziców dzieci prosimy o sprzątnięcie kościoła w piątek wieczorem i przygotowanie do niedzielnej uroczystości.

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w Domu Katechetycznym.

  1. Przypominamy rodzicom, dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach św. z zachowaniem obowiązujących wytycznych służb sanitarnych m.in. noszenia maseczek na ustach oraz dezynfekcji dłoni. Szczególnie prosimy o udział w Mszach św. dzieci i młodzieży. Prosimy też o zgłaszanie się chłopców do grupy ministrantów.

  1. W kancelaria można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc luty. W tym tygodniu są wolne intencje w środę na Nowennie i w piątek o godz. 8.00.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, do puszek w kościele lub na konto parafii, a także za ofiary złożone w ostatnich dniach na zakup nowej figury M. Bożej – Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne tytuły. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W „N” m.in. wspomnienie zmarłego kard. Jaworskiego i ks. Banula; stanowisko Kościoła wobec środowiska LGBT; jak wygląda świat po pierwszej fazie korona wirusa. W tyg. „Idziemy” m.in. ciekawy artykuł „Świętość i zło w Kościele”. Do nabycia także Kalendarze Misyjne po 10 zł. Prasa i Kalendarze wyłożone są na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

  1. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech nas wszystkich prowadzi Dobry Pasterz.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Kmieć l.82; Urszula Słomczewska l.57 i Krystyna Kapusta l.88 - wieczny odpoczynek…