Komunikaty duszpasterskie - 11.10.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 11.10.2020 r.

  1. Dziś II niedziela października; po Mszy św. godz. 9.30 w Domu Katechetycznym /w salce Asysty/ spotkanie grupy „Rycerstwa Niepokalanej”; o godz. 18.15 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św.

  1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Polsce jako tzw. Niedziela Papieska upamiętniającą wybór na Papieża Karola Wojtyły /16 X 1978 r./. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św./ok.18.30/; we wtorki i czwartki dla dzieci; w poniedziałki i piątki dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania; w niedziele o 18.15.

  1. We wtorek – 13 dzień października, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i procesja różańcowa. Tak jak ogłaszaliśmy podczas wieczornej liturgii poświęcimy nową figurę Matki Bożej Niepokalanej, która będzie umocowana jak dotychczas na postumencie przed wejściem do kościoła. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. Ofiary składane na tej wieczornej Mszy św. będą przeznaczone na pokrycie kosztów odnowienia kapsuły i przygotowania postumentu. Dziękujemy za wszelkie dotychczasowe ofiary składane do puszki na nowa figurę – Bóg zapłać.

  1. W tym tygodniu przypada w Kościele: we wtorek wspomnienie – bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego; w piątek – św. Jadwigi Śląskiej i 42 rocznica wyboru JPII; w sobotę – św. Ignacego.

  1. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna; w k-łach zbiórka ofiar do puszek na Misje.

  1. W piątek – 16 października – po wieczornej Mszy św. odbędzie się w Domu Katechetycznym zebranie Akcji Katolickiej.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc marzec. Można też zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki. Modlitwy za zmarłych będą w takiej formie jak dotychczas. W tym tygodniu w czwartek wieczorem jest wolna intencja.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Dość dla dzieci” i inne tytuły. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W „N” m.in. główne tematy nowej Encykliki Papieża Franciszka; o nowym błogosławionym – 15-astolatku, który zadziwiał świat; w dodatku łódzkim o Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi oraz o kulcie Miłosierdzia w par. św. Faustyny. W tyg. „Idziemy” m.in. gdzie szukać nadziei n dzisiejszych czasach? Prasa i Kalendarze Misyjne wyłożone są na stoliku przed bocznym ołtarzem Serca P.J. – obowiązuje samoobsługa!

  1. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad. Wchodząc do k-ła prosimy o dezynfekcję rąk oraz zakładanie maseczek na usta i nos.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Juszczak l.91; Edward Wdowiak l.80; Krzysztof Kukulski l.66; Czesława Lisowska l.91; Stanisław Głowacki l.82; Barbara Kłos l.71; Sławomir Popielaty l.56; Czesława Jańć l.90; Małgorzata majka l.60 i Zofia Frątczak l.90 - wieczny odpoczynek…..