Komunikaty duszpasterskie - 18.10.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 18.10.2020 r.

 1. Dziś III niedziela października; po Mszy św. godz. 8.00 w Domu Katechetycznym /w salce Asysty/ wymiana tajemnic grupy „Żywego Róźańca”; o godz. 18.15 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św.

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Misyjna – w kościołach odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Misje.

 1. Młodzież, która rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania /kl. VII/ może w zakrystii dziś lub w inne dni po różańcu, nabywać specjalne indeksy na 3-letni cykl przygotowania – cena indeksu 6 zł.

 1. W tym tygodniu przypada w Kościele: we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana; w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża.

 1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii zebrana została kwota 875 zł i wpłacona na konto fundacji. Ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. Przypominamy, iż różaniec codziennie po wieczornej Mszy św./ok.18.30/; we wtorki i czwartki dla dzieci; w poniedziałki i piątki dla młodzieży.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc marzec. Można też zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki. Modlitwy za zmarłych będą w takiej formie jak dotychczas.

 1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne tytuły. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. Tematem „N” jest przywołanie pontyfikatu JPII z najważniejszymi przesłaniami Papieża-Polaka; w dodatku łódzkim m.in. prezentacja Kościołów Stacyjnych Roku Jubileuszowego Archidiecezji. W tyg. „Idziemy” m.in. o bohaterach czasu pandemii – ludziach na pierwszym froncie walki o zdrowie i życie ludzi. Prasa wyłożona na stoliku przed bocznym ołtarzem Serca P.J. – obowiązuje samoobsługa!

 1. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym ponownie prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad. Przypominamy o dezynfekcji rąk oraz zakładaniu maseczek na usta i nos. Pamiętajmy o osobach samotnych i starszych w naszym sąsiedztwie, służąc im pomocą i wsparciem w tej sytuacji. Jak zapewne wiemy Łódź znalazła się w tzw. czerwonej strefie - ma to swoje przełożenie na ilość osób uczestniczących na Mszy św. /1 osoba na 7 m2/. Wielkość naszego kościoła pozwala na uczestniczenie jednorazowo ok. 120 osób. Miejmy to na względzie planując swój udział w niedzielnej Mszy św. Ks. abp udzielił też dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. do 15 XI, zachęcając do codziennej, rodzinnej modlitwy oraz korzystania z transmisji radiowych lub telewizyjnych.

 1. W ostatni weekend października zmieniamy czas; tak więc za tydzień w nocy z soboty na niedzielę cofamy wskazówki zegarów z godz. 3 na 2 – śpimy zatem godzinę dłużej – pamiętajmy o tej zmianie.

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jerzy Królikowski l.75 - wieczny odpoczynek…..