Komunikaty duszpasterskie - 8.11.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 8.11.2020 r.

  1. Dziś II niedziela listopada, XXXII Niedziela Zwykła; po Mszy św. o 8.00 spotkanie grupy „Rycerstwa Niepokalanej; od godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy; o 19.00 Msza św. Dziś wychodząc z k-ła mamy możliwość wsparcia chrześcijan w krajach prześladowanych składając ofiarę do puszki.

  1. Wyjątkowo w tym roku przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarze i podejmując modlitwę za zmarłych – warunkiem jest stan naszej duszy bez grzechu ciężkiego. Szczegółowe warunki wywieszone są w gablocie na zewnątrz k-ła.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża; w środę – św. Marcina z Tours, bpa; w czwartek – św. Jozafata, bpa i męczennika; w piątek – pierwszych polskich męczenników.

  1. W środę – 11 listopada – przypada Święto Niepodległości. Jest to dzień wolny od pracy; Kancelaria będzie NIECZYNNA. Msza św. w intencji Ojczyzny – o pokój, zgodę, pojednanie, rozwiązanie bolesnych i trudnych spraw, o godz. 9.30 – zapraszamy. W archikatedrze o godz. 12.00 – sprawuje ks. abp metropolita.

  1. Ojcowie Paulini na Jasnej Górze zapraszają do włączenia się za pośrednictwem mediów katolickich w narodową nowennę o pokój i jedność, codziennie o godz. 15.00. Kulminacyjnym punktem będą trzydniowe rekolekcje od 11 do 13 listopada, transmitowane w mediach i Internecie. W tym wyjątkowo trudnym dla nas-Polaków momencie zachęcamy wszystkich do modlitwy o przyszłość Narodu i Kościoła.

  1. Na ławkach pod chórem wyłożone są jeszcze karteczki na których można wypisać swoich zmarłych i zgłosić w ramach wypominek rocznych lub półrocznych. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest tylko po południu; można też rezerwować intencje mszalne na KWIECIEŃ.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne tytuły. W tyg. „N” m.in. wspomnienie zmarłego ks. bpa Józefa Zawitkowskiego oraz art.: „Kościół wobec kryzysu” W tyg. „Idziemy” próba odpowiedzi napytanie: „Czyja to rewolucja?” Prasa wyłożona na stoliku przed bocznym ołtarzem – obowiązuje samoobsługa!

  1. Ciągle przypominamy i apelujemy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z zagrożeniem korona wirusem. Wchodząc do k-ła prosimy o dezynfekcję rąk oraz zakładanie maseczek na usta i nos podczas nabożeństw. Obowiązują nowe zaostrzone przepisy sanitarne co do zgromadzeń w kościele /1 osoba na 15 m2/ - w naszym k-le ok. 6o osób. Pamiętajmy o osobach samotnych i starszych w sąsiedztwie, służąc im pomocą i wsparciem w tej sytuacji. W związku z sytuacją epidemiologiczną KANCELARIA do odwołania jest czynna tylko po południu /godz. 16-17.45/.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii i przesyłane na konto Parafii – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Wielechowska l.85; Mirosław Teodorczyk l.69; Zofia Grzelak l.74; Barbara Gotkowska l.84; Bogumiła Królikowska l.74; Iwonna Kabzińska l.91; Elżbieta Olszewska l.66; Jolanta Uryszek l.75; Grażyna Idzikowska l.93 i Elżbieta Goździk l.64 - wieczny odpoczynek…..