Komunikaty duszpasterskie - 15.11.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 15.11.2020 r.

  1. Dziś III niedziela listopada, XXXIII Niedziela Zwykła; po Mszy św. o 8.00 wymiana tajemnic w grupie „Żywego Różańca”; o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec o zgodę, uszanowanie życia i pokój w naszej Ojczyźnie; o godz. 19.00 Msza św.

  1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Ubogich; wychodząc z k-ła możemy włączyć się w akcję Caritasu składając ofiarę do puszki; natomiast na ławkach pod chórem wyłożone są Torby Miłosierdzia w celu pobrania ich, zakupu artykułów i przekazania ubogim rodzinom z sąsiedztwa lub dostarczenia do parafii.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: we wtorek – św. Elżbietę; w środę - bł. Karolinę Kózkównę; w sobotę – Ofiarowania NMP.

  1. Przypominamy, iż wyjątkowo w tym roku przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarze i podejmując modlitwę za zmarłych – warunkiem jest stan naszej duszy bez grzechu ciężkiego.

  1. Niedziela za tydzień będzie już ostatnią niedzielą roku kościelnego, w liturgii Kościoła przeżywaną jako Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca P. Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu P.J.

  1. Ciągle przypominamy i apelujemy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z zagrożeniem korona wirusem. Wchodząc do k-ła prosimy o dezynfekcję rąk oraz zakładanie maseczek na usta i nos podczas nabożeństw.

  1. Obowiązują nowe zaostrzone przepisy sanitarne co do zgromadzeń w kościele /1 osoba na 15 m2/ - w naszym k-le ok. 6o osób. Pamiętajmy o osobach samotnych i starszych w sąsiedztwie, służąc im pomocą i wsparciem w tej sytuacji. Ks. abp udzielił dyspensy co do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. /szczególnie dla osób starszych /do 29 listopada/; zachęca do przeżywania niedzielnej Mszy św. i modlitwy rodzinnej za pośrednictwem mediów katolickich. W związku z sytuacją epidemiologiczną KANCELARIA do odwołania jest czynna tylko po południu /godz. 16-17.45/.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii i przesyłane na konto Parafii – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne tytuły. W tyg. „N” m.in. zasadnicze pytanie: „Co się stało z Polską?” i próba odpowiedzi; „Nie strajkuję – jestem za życiem” – poruszające świadectwa kobiet potępiające strajk i żądania kobiet. W tyg. „Idziemy” podobne tematycznie pytanie: „Quo vadis, młodzieży?” i „Siewcy anarchi”. Prasa wyłożona na stoliku przed bocznym ołtarzem – obowiązuje samoobsługa!

  1. W ostatnim tygodniu odszeszli do wieczności: śp. Teresa Pieprzowska l.84; Jerzy Malicha l.65; Wiesław Ziółkowski l.68; Sabina Urbaniak l.97 i Ryszard Ratajczyk l.83 - wieczny odpoczynek….