Komunikaty duszpasterskie - 22.11.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 22.11.2020 r.

  1. Dziś IV niedziela listopada, XXXIV - ostatnia Niedziela Roku Kościelnego przeżywana jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy; o godz. 19.00 Msza św.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca listopada; wieczorna Msza św. będzie za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych i ofiarodawców – zapraszamy; po Mszy św. wspólna Koronka.

  1. Niedziela za tydzień rozpocznie nowy rok kościelny i liturgiczny, a jednocześnie będzie I Niedzielą Adwentu. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone będą opłatki na wigilijny stół, będzie można je nabywać w kościele lub w kancelarii przez cały okres Adwentu; będą też do nabycia świece adwentowe w ramach akcji Caritasu wspomagającej ubogie rodziny na święta.

  1. Dochodzą nas informacje, iż jakieś osoby roznoszą po blokach opłatki powołując się jako przedstawiciele parafii. Otóż informujemy, że takie osoby podszywają się pod parafię i nie są upoważnione do ich roznoszenia. Prosimy o roztropność i nabywanie opłatków w parafii; osoby starsze mogą poprosić sąsiadów o ich nabycie lub zadzwonić do kancelarii.

  1. Na ławkach pod chórem wyłożone są Torby Miłosierdzia w celu pobrania ich, zakupu artykułów i przekazania ubogim rodzinom z sąsiedztwa lub dostarczenia do parafii.

  1. Apelujemy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z zagrożeniem korona wirusem - prosimy o dezynfekcję rąk oraz zakładanie maseczek podczas nabożeństw.

  1. Ks. abp udzielił dyspensy co do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. /szczególnie dla osób starszych /do 29 listopada/; zachęca do przeżywania niedzielnej Mszy św. i modlitwy rodzinnej za pośrednictwem mediów katolickich. W związku z sytuacją epidemiologiczną KANCELARIA do odwołania jest czynna tylko po południu /godz. 16-17.45/. Są wolne intencje mszalne jutro i w środę.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii i przesyłane na konto Parafii a także złożone do puszki w ubiegłą niedzielę – 475 zł przekazane zostały do kasy Caritas Archidiecezjalnej – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne tytuły. W tyg. „N” m.in. artykuły o Watykańskim raporcie na temat oskarżeń JPII i innych trudnych, bolesnych sprawach hierarchów Kościoła; ponadto artykuł „Sakrament to nie automat” przybliżający czym są i jak działa moc sakramentów i inne o bieżących sprawach Polski i Kościoła; W tyg. „Idziemy” m.in. rozmowa z księdzem posługującym wśród chorych na korona wirusa; artykuł „Wiara w czasie zwątpienia” i inne. Prasa wyłożona na stoliku przed bocznym ołtarzem.

  1. Rodzina chorej osoby poszukuje opiekunki, gdyby ktoś miał możliwość zaoferowania swojej pomocy prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

W ostatnim tygodniu odszeszli do wieczności: śp. Danuta Żak l.92; Tomasz Fuks l.72; Janina Nadajczyk l.92; Zbysław Kwiatkowski l.76; Krystyna Iskrzyńska l.70; Ewa Blum-Szustkiewicz l.55; Włodzimierz Drożdżewicz l.70 i Irena Grabowska l.86 - wieczny odpoczynek…..