Komunikaty duszpasterskie - 13.12.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 13.12.2020 r.

  1. Dzisiaj III niedziela Adwentu; II niedziela grudnia. W naszej parafii pierwszy dzień REKOLEKCJI ADWENTOWYCH – nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Od godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Dziś 39 rocz. ogłoszenia stanu wojennego.

  1. Jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne na Roratach /o godz. 7.00/; o godz. 9.30 i 18.00. Jutro na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich, ale szczególnie młodzież kl. VII, VIII i I średnich, która przygotowuje się do s. bierzmowania oraz ich rodziców. We wtorek godziny Mszy św. i nauk rekolekcyjnych podobne /7.00 Roraty; 9.30 i 18.00/. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy szczególnie starsze osoby – będzie możliwość spowiedzi i udzielony będzie s. chorych; natomiast wieczorem o 18.00 Roraty dla dzieci, ich rodziców i wszystkich chętnych. Możliwość spowiedzi przed i podczas Mszy św. Ofiary składane w poniedziałek i we wtorek będą przeznaczone jako podziękowanie dla ks. Rekolekcjonisty – rekolekcje prowadzić będzie ks. dr Marek Wochna – biblista i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, proboszcz par. Miłosierdzia Bożego w Pabianicach. Szczegółowy program REKOLEKCJI wywieszony jest w gablotach k-ła i zamieszczony na stronie internetowej Parafii.

  1. Wychodząc z kościoła pod chórem, w zakrystii, lub w kancelarii możemy nabyć poświęcone opłatki i świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas – pozostały tylko małe po 5 zł. Można jeszcze pobrać z ławek pod chórem Torby Miłosierdzia, zapełnić je artykułami spożywczymi i zrobić prezent na święta ubogim rodzinom.

  1. Prosimy o wcześniejsze korzystanie z s. pokuty – nie przed samymi świętami; spowiadamy na każdej Mszy.

  1. Apelujemy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z zagrożeniem korona wirusem - prosimy o dezynfekcję rąk i zakładanie maseczek na usta i nos.

  1. Przypominamy, iż KANCELARIA do odwołania jest czynna tylko po południu /16-17.45/. Można rezerwować terminy intencji na MAJ.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii i przesyłane na konto Parafii - ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Powtarzamy informację, iż Pasterka tak jak w poprzednich latach będzie o godz. 22.00. Natomiast co do „kolędy” będzie ona miała z wiadomych względów inną formę niż zwykle. W dni powszednie stycznia, wieczorem o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. „kolędowa” na którą zapraszamy rodziny i mieszkańców poszczególnych ulic. Na zakończenie takiej Mszy św. obejmiemy „kolędową” modlitwą rodziny i mieszkańców z danej ulicy, zaśpiewamy przy żłóbku kolędę, udzielimy specjalnego błogosławieństwa na Nowy Rok i rozdamy kolędowe obrazki. Będzie można też złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na funkcjonowanie parafii w tym trudnym czasie. Prosimy o przekazanie tych informacji wśród swoich sąsiadów i znajomych. Harmonogram Mszy św. „kolędowych” w int. mieszkańców poszczególnych ulic zamieszczony jest na stronie internetowej i wywieszony w gablotach. Chcielibyśmy też na klatkach bloków umieszczać informację o tej innej formie „kolędy” i harmonogramie „kolędowej” Mszy św. Liczymy na życzliwe odniesienie się do naszej propozycji w tym wyjątkowym czasie pandemii.

  1. Ks. abp zwraca się nieustannie z prośbą do osób, które przeszły zakażenie korona wirusem o oddawanie osocza w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela” „Idziemy”; „Gość Niedzielny” i inne tytuły. Tyg. „N” w znacznej części podejmuje temat rocznicy stanu wojennego i wydarzeń grudniowych; rozmowa z naszym ks. abpem Metropolitą; wspomnienie zmarłego kapłana naszej archidiecezji. W tyg. „Idziemy” m.in. artykuł „Kolęda po nowemu” i drugie rozważanie rekolekcyjne z Jasnej Góry. Prasa wyłożona na stoliku przy bocznym ołtarzu.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Niepsój l.73; Wiesław Miłosz l.80; Jerzy Michalski l.71; Mirosław Salamon l.84; Łukasz Filipczak l.38 i ks. Tomasz Promiński l. 58 pochodzący z naszej parafii - wieczny odpoczynek…