Komunikaty duszpasterskie - 27.12.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 27.12.2020 r.

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela tego roku; od godz. 18.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 19.00, następnie Msza św.

  1. We wtorek wieczorem Msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych i dusze w czyśćcu – zapraszamy rodziny zmarłych na modlitwę.

  1. W czwartek – 31 grudnia – ostatni dzień roku 2020. Zapraszamy na dziękczynną Mszę św. i nabożeństwo przebłagalne przed Najśw. Sakramentem. Wyjątkowo – ze względu na wprowadzony w noc Sylwestrową zakaz przemieszczania się i poruszania po ulicach od godz. 19 do 6 - zmieniamy godzinę wieczornej Mszy św. w Sylwestra. Będzie ona sprawowana o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Prosimy pamiętać o tej zmianie godziny i zapraszamy do udziału.

  1. W piątek - pierwszy dzień Nowego Roku; w liturgii Kościoła Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę; można spożywać pokarmy mięsne. Jest to też I piątek miesiąca; do chorych księża udadzą się w następny piątek 8 stycznia jak zawsze od godz. 9-ej.

  1. Sobota – 2 stycznia – I sobota miesiąca; po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca M. Bożej; okazja do spowiedzi.

  1. Od soboty rozpoczynamy sprawowanie wieczornych Mszy św. „kolędowych” na które zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic. Modlić się będziemy w każdy dzień powszechny stycznia i wypraszać błog. Boże dla rodzin z poszczególnych ulic, dla chorych, dla dzieci i młodzieży. W sobotę na godz. 18.00 – na początek – zapraszamy mieszkańców tzw. Starej Dąbrowy, a więc z ulic: Tomaszowska, Sekwestatorska, Bławatna, Ziomkowa, Wiośniana, Choińska i rodziny z Dąbrowskiego przy kapliczce. Na zakończenie Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa kolędowego i rozdamy kolędowe obrazki. Prosimy o przekazaniu tej informacji swoim sąsiadom. Harmonogram „kolędowych” Mszy św. umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i w gablotach k-ła.

  1. Do 3 stycznia można w parafiach składać dary materialne w postaci: mleka, kaszek dla dzieci, butelek do mleka, smoczków, kosmetyków dziecięcych, pieluszek dla dzieci wspierający Dom Samotnej Matki oraz Łódzkie Hospicjum przy ul. Łupkowej. Dary te zostaną przekazane do Kurii, a następnie „trzej królowie” 6 stycznia dostarczą je do Domu Samotnej Matki i Hospicjum. Na stoliku obok prasy są do pobrania specjalne Torby Orszakowe na te artykuły.

  1. Jest wolna intencja w sobotę o godz. 8.00 – można wykorzystać wolną godzinę. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach na tacę – Bóg zapłać. W Sylwestra KANCELARIA będzie nieczynna. Natomiast od piątku można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc czerwiec.

  1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Mirosława Folant l.69; Michał Sinkiewicz l.35; Jerzy Malec l.88; Romuald Grzelak l.85 i Czesława Wołoszyńska l.92 - wieczny odpoczynek…