Komunikaty duszpasterskie - 3.01.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 3.01.2021 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Nowego Roku; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 Msza św.

  1. W środę – 6 stycznia – w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na Misje.

  1. Jeszcze jutro można składać w parafii dary materialne dla dzieci wspierające Dom Samotnej Matki oraz Łódzkie Hospicjum przy ul. Łupkowej. Dary te zostaną we wtorek przekazane do Kurii, a następnie „trzej królowie” 6 stycznia dostarczą je do Domu Samotnej Matki i Hospicjum. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję – Bóg zapłać.

  1. W piątek od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych ze spowiedzią i komunią św. I-piątkową. Prosimy o potwierdzenie wizyt u wcześniej zgłoszonych osób i ewentualne zgłaszanie innych osób na telefon kancelaryjny.
  2. Pandemia sprawiła, że tradycyjna „kolęda” w tym roku ma inną formę. W dni powszednie w styczniu sprawowane będą w naszym k-le wieczorne Msze św. tzw.„kolędowe” na które zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic. Modlić się będziemy w każdy dzień powszechny stycznia i wypraszać błog. Boże dla rodzin z poszczególnych ulic, dla chorych, dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa kolędowego i rozdamy kolędowe obrazki; będzie można też złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na funkcjonowanie parafii w tym trudnym czasie. Prosilibyśmy, aby z zakrystii pobierać – tak jak w ubiegłych latach – informację o Mszy św. „kolędowej” i umieścić na tablicach informacyjnych w klatkach schodowych swoich bloków. Harmonogram „kolędowych” Mszy św. na cały miesiąc umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i w gablotach k-ła.

W tym tygodniu na „kolędowe” Msze św. zapraszamy mieszkańców ulic: jutro – ul. Rzgowskiej; we wtorek – ul. Tuszyńskiej; w czwartek – ul. Henryka, Bankowej, Hertza, Ukrytej i Korzeniowskiego; w piątek – ul. Rymanowskiej; w sobotę – ul. Jarosławskiej i Broniewskiego.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach na tacę; w kancelarii, przesyłanych na konto Parafii oraz do puszki w kościele jako ofiary kolędowe – Bóg zapłać. Od poniedziałku można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c czerwiec.

  1. Na ławce przy bocznym ołtarzu jest do nabycia aktualny numer „Niedzieli”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. Cena nie uległa zmianie – „N” i "G.N." – 6 zł; „I” – 5 zł; „M.G.N.” - 5 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Sławomir Fijałkowski l.67; Anna Olems l.69; Leokadia Skrońska l.90 i Eugeniusz Ciupiński l.83 – wieczny odpoczynek…