Komunikaty duszpasterskie - 11.04.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 11.04.2021 r.

  1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, przeżywana w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia. O godz. 18.30 Nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego oraz Koronka.

  1. Dzisiejsza niedziela kończy oktawę wielkanocną; jednak okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego.

  1. W przyszły poniedziałek /19 kwietnia/ młodzież naszej parafii przyjmie s. bierzmowania. W związku z tym w tym tygodniu ostatnie spotkania przygotowawcze: jutro po wieczornej Mszy św. /ok.18.30/ oraz w piątek o godz. 16.30 próba ustawienia, po próbie – od 17.30 spowiedź dla młodzieży, świadków bierzmowania i rodziców. Prosimy o obecność.

  1. Zbliża się także ustalony z rodzicami termin I Komunii św. W związku z tym planujemy spotkania z rodzicami dzieci 23 kwietnia /w następny piątek/ według następującego porządku: szkoła „190” i szkoła mistrzów sportu o godz. 16.30; szkoła „38” i „194” o godz.19.00. Prosimy rodziców o obecność.

  1. Przypominamy raz jeszcze, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po południu /16 – 17.45/. Można rezerwować intencje mszalne na wrzesień. Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych w przestrzeni publicznej oraz w kościele.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie Parafii, także te przesyłane na konto parafialne. – Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – ofiary z tacy będą przeznaczone na prowadzone prace przy domu parafialnym.

  1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia aktualne numery „N”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. Dzisiejsze numery poświęcone są m.in. tematyce Bożego Miłosierdzia; bieżącym wydarzeniom z życia naszej archidiecezji; porady żywieniowe i lekarskie i inne artykuły. Na ławce z prasą wyłożone są też obrazki Jezusa Miłosiernego z wezwaniami „Koronki”. Zachęcamy do ich wzięcia i odmawiania tej modlitwy.

  1. Do soboty - 18 kwietnia trwa w naszej Parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /RTV, AGD, pralki, telewizory, komputery, drukarki itp./. Zużyty sprzęt można składać codziennie w dni powszednie do godz. 16 na podwórzu plebanijnym w wyznaczonym miejscu. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Ripper l.78; Helena Nowak l.86; Kazimiera Podgórska l.85; Zofia Niciak l.92; Krystyna Idzikowska l.85 i Barbara Sokołowska l.88 – wieczny odpoczynek…