Komunikaty duszpasterskie - 2.05.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 2.05.2021 r.

  1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna i pierwsza niedziela maja; po Mszy św. O godz. 18.30 MAJOWE NABOŻEŃSTWO; o 19.00 Msza św.

  1. Miesiąc MAJ w polskiej tradycji to miesiąc Maryjny, w kościołach i kaplicach każdego dnia są nabożeństwa majowe – odmawiana lub śpiewana Litania Loretańska do M. Bożej i inne modlitwy. Zapraszamy do naszego kościoła; w dni powszednie nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.; w niedziele o godz. 18.30.

  1. Jutro – 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski; jest to dzień wolny od pracy w Polsce, zachęcamy do uczestniczenia tego dnia we Mszy świętej. Porządek Mszy św. w naszym kościele tak jak w niedziele /6.30; 8.00; 9.30; 11.00, 12,30; 18.30 – majowe nabożeństwo i 19.00.

  1. We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika; w czwartek – św. Filipa i Jakuba, apostołów; w sobotę św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. w te dni jak każdego dnia powszedniego /7.00; 8.00 i 18.00/.

  1. Najbliższy piątek będzie I piątkiem miesiąca maja; po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo I-piątkowe, spowiedź na każdej Mszy św.; od godz. 9.00 wizyty księży u chorych w domach /można do czwartku zgłaszać chorych/.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie Parafii, także te przesyłane na konto parafialne. – Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

  1. Do 6 maja w par. M. B. Anielskiej czynna jest wystawa poświęcona Słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej – zachęcamy do jej obejrzenie.

  1. Od wtorku będzie można w kancelarii rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc PAŹDZIERNIK. Kancelaria czynna po południu od godz. 16 do 17.45.

  1. Zbliża się czas I Komunii św. – w naszej parafii będzie to III i IV niedziela maja. W związku z sytuacją spowodowaną pandemią, zgodnie ze wskazaniami Kurii Metropolitalnej i po uzgodnieniu z rodzicami dzieci, podjęta została decyzja, że dzieci przystępują we wspomniane niedziele na różnych Mszach św. w małych grupach. I tak w niedzielę 16 maja na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 przystąpią dzieci ze szkoły „38” i „194”. W następną niedzielę 23 maja na Mszach św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30 i 14.00 dzieci ze szkoły „190” i Szkoły Mistrzów Sportu według ustalonego porządku. Na wyraźną prośbę rodziców nastąpiła jedna zmiana: grupa dzieci, która miała mieć I Komunię św. o godz. 8.00 będzie miała swoją uroczystość na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00. Na Mszach św. I-komunijnych wewnątrz kościoła oprócz dzieci będą mogły uczestniczyć 4 osoby z najbliższej rodziny dziecka wskazane przez rodziców; inne osoby zaproszone a także parafianie mogą uczestniczyć na zewnątrz kościoła przy włączonym nagłośnieniu zewnętrznym. W niedziele komunijne /16 i 23 maja/ będzie jednak dodatkowa Msza św. dla wszystkich parafian o godz. 17.00. Natomiast w ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci z poszczególnych klas będą przychodziły na Mszę św. dodatkową i majowe nabożeństwo na godz. 16.30 sprawowaną tylko dla nich. Prosimy zatem wszystkich parafian, aby dostosować się do tej wyjątkowej sytuacji. Przypominamy, że sobotnia wieczorna Msza św. jest traktowana zgodnie z duchem liturgii jako niedzielna.

  1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia aktualne numery „N”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. artykuły: „Święty nie tylko dla mężczyzn”; „Pierwsza Komunia św. w czasie pandemii”; „Książę Filip jakiego nie znamy”; w dodatku łódzkim historia parafii św. Józefa z ul. Ogrodowej; jak zawsze porady zdrowotne i przepisy na pyszne sałatki. W tyg. „Idziemy” m.in. o znaczeniu Konstytucji 3 maja; świadectwa znanych osób o przyjaźni z Maryją i inne.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lucyna Cichońska l.75; Bożenna Janczura l.67; Zdzisław WAINGERTNER l.77; Iwona Piłecka l.57; Barbara Kuźniak l.67 i Jarosław Skomielski l.73 – wieczny odpoczynek…