Komunikaty duszpasterskie - 9.05.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.05.2021 r.

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna i II niedziela maja; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy „R. N.”; o godz. 18.30 MAJOWE NABOŻEŃSTWO; o 19.00 Msza św. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na działalność duszpasterską. Ks. abp zaprasza dzisiaj na godz. 16.00 na pielgrzymkę archidiecezjalną do Parzna do grogu sługi Bożej Wandy Malczewskiej.

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św. – zapraszamy.

 1. W czwartek – 13 maja – przypada wspomnienie NMP z Fatimy a co się z tym wiąże rozpoczynają się tzw. Nabożeństwa Fatimskie. Zapraszamy czcicieli M. Bożej w czwartek na Mszę św. i różaniec połączony z procesją fatimską.

 1. W piątek przypada święto św. Macieja, apostoła; od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha świętego – stosowne modlitwy każdego dnia w ramach majowego nabożeństwa.

 1. Przypominamy o spowiedzi wielkanocnej. Spełnienie tej powinności, zgodnie z obowiązującymi przepisami trwa przez czas wielkanocny czyli do Zesłania Ducha św. W tym roku do 23 maja. Spowiadamy na każdej Mszy św.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie Parafii, także te przesyłane na konto parafialne. – Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę /III m-ca/ ofiary składane na tacę będą przeznaczone na trwające prace przy dociepleniu plebanii i odnowieniu elewacji.

 1. Zachęcamy do zgłaszania w środy próśb i podziękowań za przyczyną M.B. Nieustającej Pomocy na Nowennie i Mszy św. wieczornej.

 1. W przyszłą niedzielę /16 V/ na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci ze szkoły „38” i „194” przystąpią do I Komunii świętej. Na tych Mszach św. wewnątrz kościoła będą mogły uczestniczyć z dziećmi 4 osoby z najbliższej rodziny dzieci wskazane przez rodziców; inne osoby zaproszone na tą uroczystość oraz parafianie mogą uczestniczyć na zewnątrz kościoła przy włączonym nagłośnieniu zewnętrznym. Aby jednak umożliwić parafianom udział w niedzielnej Mszy św. będzie zarówno w najbliższą niedzielę jak i w następną /23 maja/ dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Prosimy parafian, aby wyjątkowo korzystać z innych godzin Mszy św., a godziny 11 i 12.30 udostępnić dzieciom i ich najbliższym. Druga tura I Komunii św. będzie w następną niedzielę 23 maja na Mszach św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30 i 14.00. Przypominamy, że sobotnia wieczorna Msza św. jest traktowana zgodnie z duchem liturgii jako niedzielna.

 1. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci, poświęcenie pamiątek komunijnych, spowiedź dzieci, rodziców i innych osób w sobotę 15 maja o godz. 9.00.

 1. Przypominamy, iż można rezerwować terminy intencji mszalnych na PAŹDZIERNIK.

 1. Pragniemy poinformować parafian, iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 kwietnia br. w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów spowodowanych stanem epidemii, od 3 maja w obiektach kultu religijnego obowiązuje zasada zachowania odległości między sobą 1.5 m oraz 1 osoba na 15 m2 powierzchni oprócz sprawujących kult religijny; ponadto obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa. W naszym k-le może jednocześnie uczestniczyć we Mszy św. ok. 80 osób.

 1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia aktualne numery „N”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. ciekawa rozmowa z ks. abpem M. Jędraszewskim; artykuł o historii powstania Litanii Loretańskiej; o popularności w Kościele Nabożeństw Fatimskich; w dodatku łódzkim historia parafii św. Stanisława, bpa w Szczawinie oraz 41 rocznicy święceń biskupich ks. abpa Władysława Ziółka; jak zawsze porady zdrowotne i przepisy na domowy chleb.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Tatarowska l.96; Zbigniew Banasiak l.61; Ryszard Markowski l.70; Ewa Szymańska l.64; Krystyna Kujawińska l.66 i Franciszek Matuszewski l.95 – wieczny odpoczynek…