Komunikaty duszpasterskie - 30.05.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 30.05.2021 r.

 1. Dzisiaj niedziela Trójcy św. i V ostatnia niedziela maja. Msze św. według normalnego niedzielnego porządku, tzn. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 19.00; o godz. 18.30 majowe nabożeństwo. Na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św. dzieci z kl. IV-ych.

 1. Jutro ostatni dzień maja; w kościele święto Nawiedzenia NMP. Msze św. o godz. 7; 8 i 18 – po tej Mszy św. ostatnie w tym roku majowe nabożeństwo.

 1. We wtorek rozpoczniemy nowy miesiąc CZERWIEC, przeżywać będziemy ten miesiąc w duchu kultu Najśw. Serca P.J. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. śpiewana Litania do Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada Dzień Dziecka – włączmy w modlitwę wszystkie dzieci, szczególnie chore i z Domów Dziecka. W liturgii przypada tego dnia wspomnienie św. Justyna, męczennika.

 1. W czwartek – 3 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Jest to dzień wolny od pracy a chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Tego dnia oddajemy publicznie cześć i uwielbienie Jezusowi za Jego obecność pod postaciami Chleba i Wina. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 /po tej Mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy/; następna Msza św. ok. godz. 12-ej /bezpośrednio po powrocie procesji i wieczorem ostatnia Msza św. o 19.00. Nie będzie nabożeństwa czerwcowego wieczorem, gdyż litanię do Serca P.J. będziemy śpiewać podczas procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w ubiegłych latach: I ołtarz – przy bloku ul. Odyńca 30; II ołtarz – róg ul. Kraszewskiego i Naruszewicza; III – ul. Odyńca /przy C.S.R./i IV na placu kościelnym - grupy parafialne i osoby indywidualne prosimy o pomoc i zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji; jeśli to możliwe o usunięcie samochodów z ul. Odyńca na czas przejścia procesji. Zapraszamy dzieci I-komunijne /dziewczynki do sypania kwiatków przed Najśw. Sakramentem a chłopców do grupy ministrantów; zapraszamy chór, asystę i inne zespoły do włączenia się w procesję. Kancelaria w czwartek NIECZYNNA.

 1. W piątek – I piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające, okazja do spowiedzi na mszach św. rano i od 17.30. Po czerwcowym nabożeństwie Koronka do B. Miłosierdzia. Od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych w domach.

 1. W sobotę I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne; dziękujemy katechetom i rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za przygotowanie dzieci do uroczystości Komunijnych – Bóg zapłać. Dzieci I-komunijne podczas Białego Tygodnia złożyły ofiarę dla dzieci w krajach misyjnych w kwocie 1.020 zł – ofiary wpłacone już na konto misyjne. W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 1. Od wtorku w kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LISTOPAD.

 1. Kuria Metropolitalna zachęca do zapoznania się z tematyką rodzicielstwa zastępczego. W gablocie w kruchcie kościoła oraz na ławkach pod chórem znajdziemy informacje na temat: kto i jak może zostać rodziną zastępczą i jakie przysługuje wsparcie.

 1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia aktualne numery „N”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. artykuły podejmujące temat depresji wywołane m.in. pandemią; znajdziemy artykuły podejmujące temat Eucharystii i znaczenie święta Bożego Ciała; w dodatku łódzkim sylwetki nowych diakonów przygotowujących się do święceń kapłańskich; w poradach zdrowia dietetyk podpowiada o właściwej diecie dziecka: . W tygodniku „Idziemy” dominują tematy Eucharystyczne m.in. o potrzebie i wartości adoracji Najśw. Sakramentu; o Komunii św. na rękę w tradycji Kościoła; o niepokojącej sytuacji na Bliskim Wschodzie i inne.

 1. O ostatnich dniach dobiegły końca prace przy elewacji zewnętrznej ścian Domu Parafialnego. Trwały one niemal trzy miesiące. Podczas ich prowadzenia została wymieniona zewnętrzna instalacja elektryczna i odgromowa oraz wykonane prace dekarskie, założone nowe rury do odprowadzania wody deszczowej. Prace te pochłonęły znaczne środki materialne. Na dzień dzisiejszy wykonawcy otrzymali kwotę 100 tys. zł.; natomiast do wypłacenia w ciągu trzech miesięcy mamy jeszcze ok. 50 tys. zł. Wypłacone środki pochodziły w bieżących ofiar, z tegorocznych ofiar kolędowych oraz z dotacji z Kurii Metropolitalnej. Ze względu na fakt sporej kwoty do uregulowania prosimy o wsparcie, szczególnie w III niedziele miesiąca w ramach tacy remontowej. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary, za każdy przejaw życzliwości i wsparcia i ufamy, że uda się wypłacić brakującą kwotę zgodnie ze zobowiązaniem wobec wykonawcy.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksandra Zarzycka l.71 i Andrzej Nockowski l.73