Komunikaty duszpasterskie - 11.07.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 11.07.2021 r.

  1. Dzisiaj II niedziela lipca; przez okres wakacji nie będzie nabożeństw niedzielnych, natomiast Msza św. wieczorna w niedziele będzie sprawowana o godz. 20.00.

  1. W tym tygodni przypadają wspomnienia: jutro – św. Brunona Bonifacego; we wtorek – św. Pustelników Andrzeja i Benedykta; w czwartek – św. Bonawentury; w piątek – NMP z Góry Karmel czyli M.B. Szkaplerznej.

  1. We wtorek – 13 lipca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą M. Bożej i wspólny różaniec; można przynieść na procesję świece.

  1. W środy zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy /można podawać swoje intencje/; a w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc GRUDZIEŃ. Kancelaria przez okres wakacji czynna jest po południu od 16 do 17.45.

  1. Trwają wakacje i urlopy – pamiętajmy o systematycznych praktykach religijnych oraz bezpieczeństwie podczas podróżowania i odpoczynku.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest aktualna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury. W „N” m.in. jak czytelnicy „N” włączają się w pomoc ofiarom żywiołów; rozmowa z mieszkanką dotkniętą pożarem w Nowej Białej; zaproszenie do pielgrzymowania; dietetyk podkreśla zdrowotne walory truskawek w różnej postaci; oraz wiele innych artykułów. W tyg. „Idziemy” m.in. kiedy możemy mówić o cudzie?; sanktuaria na mapie świata; historia dzwonu Zygmunta w Krakowie i inne artykuły.

  1. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii zbierane były ofiary do puszek jako pomoc dotkniętym pożarem w Nowej Białej koło Nowego Targu. Złożonych ofiar było 3.410 zł. Ofiary zostały wpłacono na konto Arch. Krakowskiej a ofiarodawcom za gest solidarności z pokrzywdzonymi mówimy serdeczne Bóg zapłać.

  1. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – ofiary zbierane na Mszach św. będą przeznaczone na pokrycie kosztów wykonanych prac przy elewacji Domu Parafialnego.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszarda Adamczyk l.81;Krystyna Żytkiewicz l.86; Janina Sowińska-Dobroszek l82; Anna Rybak l.78 i Czesław Woźniak l.85 – wieczny odpoczynek…